Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Týden knihoven 2019 v Krajské knihovně Vysočiny

/
/
/
907 ZobrazeníPrvní říjnový týden je tradičně zasvěcen knihovnám, letos proběhne už 23. ročník Týdne knihoven, akce, která je zaměřena na podporu knih a čtenářství a jejíž nedílnou součástí je představení nových i stávajících služeb a nabídka pestrého programu, který je připraven pro všechny čtenáře a návštěvníky.

Děti se v průběhu týdne mohou těšit na tvořivou dílničku, čtení i zpívání. Hned v pondělí 30. září je pro všechny děti, které rády vyrábí, nachystána tvořivá dílnička, ve středu 2. října si ti, kdo rádi zpívají, jistě užijí odpoledne s písničkářem a pedagogem Pavlem Lutnerem, plné hraní, zpívání a hudebních her a ve čtvrtek 3. října se děti mohou setkat se známou herečkou Denisou Pfauserovou, která bude předčítat z dětských knížek. V Kavárně Hejkal proběhne ve čtvrtek 3. října slavnostní křest knihy Hejkal se nesmí bát. Kniha vznikla na základě spolupráce Dětského oddělení Krajské knihovny Vysočiny (KKV) se spisovatelkou Markétou Hejkalovou, která je autorkou textu. Ilustrace do této povídky byly vybrány od dětí, které se zúčastnily stejnojmenné výtvarné soutěže.

Jak na e-knihu? Pomocnou ruku najdou zájemci ve Studovně KKV je název celotýdenní aktivity, jejímž cílem individuální a praktická pomoc s e-knihami, kterých má knihovna ve své nabídce na 6 500. Pro milovníky dokumentárních filmů je připraveno promítání filmu Ekostory, který mapuje dějiny tuzemského ekologického hnutí a ochrany přírody od 50. let do nedávné minulosti. Promítání se zúčastní i režisér filmu Ivo Bytřičan. Naprostou novinkou v KKV je nová 3D tiskárna. Na její představení a ukázky 3D tisku se mohou návštěvníci přijít podívat v úterý 1. října. Od úterý 1. do čtvrtka 3. října bude probíhat Burza vyřazených knih, po celý týden pak registrace nových čtenářů zdarma. V úterý 1. října bude také zahájen prodej vstupenek na 3. Reprezentační knihovnický ples, který se bude konat 9. listopadu.
Kompletní program akcí připravených Krajskou knihovnou Vysočiny k Týdnu knihoven 2019.

  • Facebook
  • Twitter