Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Dopravní podnik města Jihlavy zahájil dezinfekci zastávek

/
/
/
1058 ZobrazeníDalším krokem, jak lze zmírnit nebo zabránit šíření nového typu koronaviru je také důkladná dezinfekce zastávek MHD, která byla ve čtvrtek 26. března ráno je zahájili v Jihlavě.

Stroj, který Služby města Jihlavy běžně používají na likvidaci plevele, teď našel nové využití. Vyvíječ páry posílá do trysek vysokotlakého čističe páru o teplotě přes 99 °C. Touto párou teď pracovníci SMJ ošetřují zastávky trolejbusů a autobusů a další přístřešky nebo lavičky.

„Nejlépe se hodí na sklo nebo nerezová sedátka, která bez problémů odolávají vodě a vlhkosti, ale využíváme je na všechny plochy, se kterými mohou lidé přijít na zastávkách do kontaktu,“ uvedl ředitel Dopravního podniku města Jihlavy Radim Rovner. Podle jeho slov vyjde dezinfekce jedné zastávky přibližně na tisíc korun a trvá přibližně 30 minut.

Jak doplnil Josef Eder, ředitel Služeb města Jihlavy, na jízdní řády a elektrifikované chytré zastávky se světelným displejem se tlaková voda nepoužívá. „Tam je vhodnější použití chemických prostředků a proto tyto panely ošetřujeme podobně jako tlačítka na sloupech semaforů pro chodce, tedy hadrem a chemickou dezinfekcí.“

DPMJ dnes také omezuje další spoje. Po zavedení letního jízdního řádu ode dneška přistoupil i k další redukci některých nevyužívaných spojů. Dnes už nevyjedou dva spoje na linkách 31 a 32. „Konkrétně spoj s odjezdem z konečné Bosch Diesel ve 14.18 na lince 31 a spoj s odjezdem z konečné Bosch Diesel ve 14.15 na lince 32,“ upřesnil Radim Rovner, ředitel DPMJ a dodal, že oba spoje mají od pondělí nulovou obsazenost. „Právě vyhodnocujeme obsazenost spojů a budeme muset přistoupit v nejbližších dnech k další redukci, protože řada spojů jezdí téměř prázdná,“ doplnil Rovner.

  • Facebook
  • Twitter