Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Domy U Mincovny v Jihlavě projdou rozsáhlou opravou

/
/
/
840 ZobrazeníDomy s čísly orientačními šest a osm v ulici U Mincovny v Jihlavě projdou kompletní rekonstrukcí. Město je má ve vlastnictví už deset let a od roku 2011 se je marně snažilo prodat či pronajmout. Nyní je však možné získat na investici dotaci, pokud budou domy v budoucnosti využity za nepodnikatelským účelem.

Vedení města se proto rozhodlo objekty bývalé okresní vojenské správy v případě získání dotací opravit pro využití magistrátem, který má dlouhodobě ve stávajících objektech kapacitní problémy.

„Do odloučeného pracoviště se po dokončení rekonstrukce přestěhují odbor školství, kultury a tělovýchovy a odbor životního prostředí. Jejich pracovníci nyní sídlí v domě Hluboká 3, ten však není v dobrém technickém stavu a očekávají ho v budoucnu opravy,“ přiblížil tajemník jihlavského úřadu Evžen Zámek.

Provoz v domech by měl být zahájen v roce 2021 a při úspěšném výběrovém řízení se počítá se zahájením stavebních prací v listopadu tohoto roku. „Dotace bude požadována v maximální možné výši, která zaplatí téměř polovinu investice, ta podle projektové dokumentace dosáhne 60 milionu korun,“ přiblížila vedoucí odboru rozvoje města Alena Kottová.

Domy budou přístupné veřejnosti
Oba domy je nutné zrekonstruovat co nejrychleji, aby dál nechátraly. Nyní trpí vlhkostí, zatéká do střešního pláště a nejsou dostatečně odvětrávané.
„V prvním patře domu číslo osm je vstup do podzemí, který zůstane zachován. Přístavba ve dvorní části bude zdemolována a místo ní se vybuduje nový výtah a hygienické zázemí. Ve všech nadzemních podlažích budou umístěny kanceláře a v přízemí se vytvoří dlážděný průjezd z Jakubského náměstí do dvorní části. Ve vstupním prostoru památkově chráněného domu číslo šest bude zachována a citlivě opravena klenutá vstupní síň,“ doplnila Alena Kottová s tím, že oba domy budou bezbariérově přístupné veřejnosti.

  • Facebook
  • Twitter