Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Dokument Do boje v Jihlavě

/
/
/
894 ZobrazeníKino Divadla otevřených dveří v Jihlavě (DIOD) uvádí ve středu 17. dubna v 19.30 dokumentární snímek Do boje režiséra Stephena Brizé, který ve svých filmech dlouhodobě zkoumá postavení pracující třídy v dnešním světě, film poprvé uvedl na loňském festivalu v Cannes.

Vedení automobilky je v úzkých, a proto požádá své zaměstnance o solidaritu a výměnou za snížení platů jim garantuje pracovní místa na dalších pět let. I přes rekordní výsledky firmy se však nakonec rozhodne svůj slib porušit a továrnu uzavřít. Zaměstnanci si to ale nenechají líbit a pustí se do boje za svou budoucnost. Film v hlavní roli s Vicentem Lindonem je studií současného kapitalismu, morálky a nabízí odpověď na otázku, kde se v obyčejných lidech bere hněv, tak jak ho reprezentuje například hnutí žlutých vest právě ve Francii. Režisér Stephen Brizé, který ve svých filmech dlouhodobě zkoumá postavení pracující třídy v dnešním světě, film poprvé uvedl na loňském festivalu v Cannes.
Vstupné je 90 Kč a studenti a senioři 60 Kč.

  • Facebook
  • Twitter