Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Do práce na kole tentokrát v Jihlavě jako Homo cykliens

/
/
/
723 ZobrazeníDalší ročník výzvy spolku Auto*Mat Do práce na kole startuje. Tématem devátého ročníku je Homo cykliens, tedy nový druh člověka z doby šlapací. Na kole vyrazí také v Jihlavě.

Stačí jen založit dvou a pěti členný tým a po celý květen jezdit do práce na kole, koloběžce, bruslích, vozíčku, longboardu nebo choďte či běhejte. Soutěžící se mohou začíst zapisovat do soutěže od začátku března na webové adrese www.dopracenakole.cz.
„Nezáleží, jestli má místo kyje horské kolo, silničku nebo třeba skládačku. Jestli je mladý, nebo starý, kluk, nebo holka. Právě pro studenty a studentky od 13 let je určena výzva Do školy na kole. Ta motivuje k boji proti fenoménu „mamataxi“ a s ním spojeným emisím a nedostatkem pohybu,“ uvedla Anna Kociánová ze spolku Auto*Mat.

Do práce na kole i letos doplní spousta doprovodných akcí takzvaně „na triko“ – každoročně se vytvoří unikátní soutěžní trika, letos bude oranžové s velkým nápisem Homo cykliens. Součástí budou i další doprovodné akce, které mají za cíl posílit týmového ducha.

„Každý účastník si své cesty může zapisovat ručně do systému Do práce na kole nebo nahrávat přes mobilní aplikace Urban Cyclers, Na kole Prahou, SuperLife nebo Strava,“ doplnila koordinátorka soutěže v Jihlavě Mirka Kostrhounová z odboru dopravy.

Loni se výzvy v krajském městě Vysočiny zúčastnilo celkem 178 firemních týmů. V Jihlavě se kampaň Do práce na kole pořádá s podporou města spolek Sliby-chyby. Závěrečné vyhlášení se letos uskuteční 4. června ve volnočasovém areálu Český mlýn.

  • Facebook
  • Twitter