Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Díky dárcům pořídili v jihlavské nemocnici třetí nový plicní ventilátor

/
/
/
1098 ZobrazeníVíce než dva miliony korun se aktuálně sešly od dárců na nákup nových plicních ventilátorů. Jihlavská nemocnice tak pořídila další nový kus. Celkem je v nemocnici k dispozici 23 těchto přístrojů.

Sbírku na plicní ventilátory vyhlásila Nemocnice Jihlava zhruba před měsícem. „Během několika dní se nám sešly stovky tisíc korun a my jsme mohli pořídit dva nové kusy v základní verzi. Podařilo se v krátké době zřídit transparentní účet a mohli jsme tam pořídit třetí kus, typ za zhruba jeden milion korun,“ vysvětluje ředitel jihlavské nemocnice Lukáš Velev a tím, že děkuje všem dárcům za pomoc.
Jednou z komplikací onemocnění Covid-19 je zápal plic, který v závažných případech vyžaduje dechovou podporu, umělou plicní ventilaci. Jihlavská nemocnice má aktuálně k dispozici 23 těchto přístrojů. K 15. dubnu se od dárců sešly 2 093 000 korun.

  • Facebook
  • Twitter