Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Desítky Jihlavanů cvičily pro pacienty s roztroušenou sklerózou

/
/
/
519 ZobrazeníTéměř pět desítek lidí si společně zacvičilo, aby podpořili pacienty roztroušenou sklerózou (RS). Zapojili se totiž do jedenáctého ročníku Maratonu s roztroušenou sklerózou MaRS. Celkový výtěžek 14 160 korun z dobrovolných příspěvků poputuje na rehabilitační pobyty pacientů.

Maratonci z Jihlavy a okolí změřili své síly ve fitness centru Fitpeople Bedřichov v Jihlavě. Nadšenci si při cvičení mohli vybrat z bohatého programu. Někteří dali přednost cvičení na podložkách pod vedením lektorů, jiní zase kruhovému tréningu. „Každý z účastníků si našel sport, který ho nejvíce bavil. V téhle nehezké době mají někdy lidé špatné svědomí, pokud se z něčeho radují. Ale právě kvůli komplikované situaci je potřeba, aby se lidé na chvilku rozptýlili a zapomněli na své starosti,“ říká Jitka Večeřová z organizace ROSKA Jihlava.

Společné cvičení podpořilo v Jihlavě pacienty roztroušenou sklerózou

Z dobrovolného vstupného a darů se v Jihlavě podařilo vybrat 14 160 korun, které poputují na rekondiční a rehabilitační pobyty pro pacienty s RS. Letošní maraton upozorňoval na to, že při léčbě RS i v životě každého člověka je prospěšný pravidelný pohyb a zdravý životní styl. „Cílem Maratonu je pacienty s RS povzbudit, aby nerezignovali na pohyb, který je pro jejich zdraví velmi důležitý. Není tedy podstatné podat určitý sportovní výkon, ale zapojit se, a to klidně i s handicapem,“ říká Kateřina Bémová z Nadačního fondu IMPULS, který celou akci spolu s organizací ROSKA pořádá.

  • Facebook
  • Twitter