Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Čtrnáctý ročník svého festivalu Jakuba Pustiny

/
/
/
1509 ZobrazeníUž po čtrnácté se v září na Vysočině uskuteční tradiční festival tenoristy Jakuba Pustiny, který vystupoval ve více než dvaceti zemích světa a patří mezi nejžádanější operní pěvce současnosti.

Festival Jakub Pustina a jeho hosté představuje po boku Jakuba Pustiny špičkové umělce z celého světa a taktéž pomáhá mladým talentům v jejich profesním startu. Koncerty tradičně podporuje Kraj Vysočina a město Žďár nad Sázavou.

„Festival je koncipován jako koncert, kam zvu své pěvecké hosty a přátele. V minulých letech se mnou na tomto festivale vystoupila taková hvězdná jména, jako je například sopranistka Gabriela Beňačková nebo tenorista Jaroslav Dvorský. Dále pak špičkoví umělci z mnoha zemí světa a v letošním roce bude hvězdným hostem hlavního koncertu, který proběhne 19. září v Městském divadle ve Žďáře nad Sázavou mezzosopranistka Andrea Kalivodová,“ popisuje Jakub Pustina.

Festival má také pomáhat mladým umělcům v jejich uměleckém startu. A to nelze, pokud nemají možnost vystupovat před opravdovým publikem. „Proto vždy v rámci festivalu dávám prostor mladým talentům hudebních oborů ZUŠ,“ dodává Jakub Pustina.

Program festivalu v pěti místech Vysočiny
8. září Malá Losenice
16. září Havlíčkův Brod
19. září Žďár nad Sázavou
24. září Chotěboř
29. září Krásná Hora

Podrobnější informace o festivalu a místech koncertů.

  • Facebook
  • Twitter