Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Policisté znovu dohlíží na školáky na přechodech Vysočiny

/
/
/
448 ZobrazeníOd pondělí 2. září se na silnicích Vysočiny koná preventivní akce Zebra se za Tebe nerozhlédne, která má letos novou podobu.

„Na vybraných místech napříč celým regionem policisté oslovují chodce, především předškoláky a školáky, u vybraných přechodů pro chodce v blízkosti školských zařízení a dotazovat se jich na správné a bezpečné přecházení po přechodu pro chodce. Pokud chodci na položené otázky policistům odpoví správně, obdrží od nich malý dárek související s dopravní tématikou,“ popisuje policejní mluvčí Martin Hron s tím, že cílem projektu je preventivně působit na chodce a další účastníky silničního provozu, aby si osvojovali dodržování základních pravidel bezpečného přecházení vozovky. Stávající preventivně informační činnost, cílená prioritně na bezpečí chodců při přecházení vozovky, doplní pracovní sešit pro děti, který je zaměřený nejen na bezpečnost v silničním provozu, ale také na osobní bezpečí.

Preventivní akci Zebra se za tebe nerozhlédne se uskuteční ve čtvrtek 5. září od 7.00 do 8.00 na třídě Legií v Pelhřimově a v pátek 6. září ve stejnou dobu v Žižkově a Horní ulici u Vesny a ve Smetanově ulici ve Žďáře nad Sázavou.

  • Facebook
  • Twitter