Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Čtrnáct nehod motocyklistů na Vysočině = jeden mrtvý, čtrnáct zraněných

/
/
/
2826 ZobrazeníDo 12. dubna havarovalo na silnicích Vysočiny čtrnáct motocyklistů, jeden zemřel a třináct se lehce zranilo, při jedné havárii se lehce zranil také spolujezdec.

„Tragická nehoda motocyklisty se stala v neděli 29. března na silnici II/392 u Petrávče na Žďársku, kde havaroval šestapadesátiletý motocyklista, který zřejmě ve vyšší rychlosti nezvládl řízení motocykl a havaroval mimo vozovku. Při nehodě se těžce zranil a vážným poraněním na místě podlehl,“ popsala Dana Čírtková, tisková mluvčí krajských policistů na Vysočině.

Policisté na Vysočině vyšetřovali v průběhu loňského roku 124 dopravních nehod, při nichž měli účast motorkáři – v 81 případu motocyklista dopravní nehodu zavinil, sedm zemřelo, 19 jich utrpělo těžké zranění a 84 jich bylo zraněno lehce. „Pouze 14 motocyklistů vyvázlo z nehody bez zranění. Ve dvou případech policisté při šetření dopravní nehody zjistili, že motorkář požil před jízdou alkoholický nápoj. V jednom případě motocyklista po nehodě odmítl podrobit se dechové zkoušce. Při loňských dopravních nehodách motocyklistů byl na motocyklu v 16 případech spolujezdec – tři byli těžce zraněni, 11 se zranilo lehce a pouze dva vyvázli bez zranění,“ doplnila loňskou statistiku Dana Čírtková.

„Na chování motorkářů na silnicích se budeme zaměřovat v rámci našeho dohledu nad silničním provozem. Přesto musím říci, že postihovat všechny jejich přestupky je nad naše síly,“ dodává David Jirák, pověřený vedoucí odboru služby dopravní policie Krajského ředitelství policie Kraje Vysočina, s tím, že nejčastějším zjištěným přestupkem v případě řidičů motocyklů bývá překročení nejvyšší povolené rychlosti.

  • Facebook
  • Twitter