Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Také skauti v Bystřici nad Pernštejnem pomáhají s rozdáváním roušek

/
/
/
3543 ZobrazeníPro některé to byl prodloužený víkend, pro jiné klasický další den v karanténě. Skautům a skautkám v Bystřici nad Pernštejnem ale začalo již po čtvrté rozdávání roušek.

Tentokrát skupinka skautek ve složení Veronika Antošová, Jíťa Švandová, Káťa Svobodová, Simona Smolíková a Magdaléna Zichová společně se svou koordinátorkou Oľgou Königovou rozdaly v jeden den 400 roušek. Chlapci i děvčata se při rozdávání hlavně zaměřují na bystřické obchody v termínu, kdy nakupují senioři a s rozdáváním cílí právě na ně. Protože právě babičky a dědečkové patří mezi nejohroženější skupinu a mnohdy mají se sehnáním roušky problém. Jak sama děvčata dodávají: „Skauting není jen o výchově a dobrodružství. Je to i služba veřejnosti a pomoc tam, kde je potřeba.“
A právě díky této pomoci je zase několik občanů bohatších o zkušenost s dobrým skutkem a hlavně o roušku, která může zachránit i zdraví. Celkem se už všem skupinkám podařilo rozdat více jak 800 roušek a za to si určitě všichni zaslouží poděkování.

Skauti ale kromě rozdávání roušek pomáhají také s roznášením léků a nákupu seniorům. Jak vysvětluje jeden ze skautů Luboš Gável: „Máme speciální kalendář s rozpisem služeb, kdo kdy může, tento seznam má k dispozici právě koordinátorka Olga Königová a také lékárny pro případné zařízení roznosu léků.“ Pokud máte tedy nějaký problém, ať už s nákupem nebo chybějící rouškou, můžete se obrátit na bystřické skauty na telefonním čísle 776 308 072.

  • Facebook
  • Twitter