Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Chutné snídaně pro dobrou věc zahřáli dukovanské energetiky na srdci i v žaludku

/
/
/
1096 Zobrazení



Kavárna Vrátka z Třebíče, která zaměstnává hendikepované, přivezla dnešní mrazivé ráno teplou kávu a spoustu slaných i sladkých ručně vytvořených produktů. Tržba za tři hodiny prodeje dosáhla téměř 10 tisíc korun.

Každý poslední čtvrtek v měsíci snídají dukovanští zaměstnanci s dobrým pocitem, že pomáhají druhým. Od loňského roku se v elektrárně pravidelně střídají dvě terapeutické kavárny, které připravují snídaně pro zaměstnance i dodavatele elektrárny. S dobrou náladou a chutnými čerstvými produkty dnes přijeli do elektrárny klienti a pracovníci kavárny Vrátka z Třebíče.

„Tržba 19 087 korun je, za dobu co do elektrárny jezdíme, rekordní. Dnes jsme tu měli dva nové pracovníky – Michala Kasáčka a Milana Štěrbu. Zvládli vstupní procedury i „cvrkot“ při prodeji,“ říká Irena Rybníčková, předsedkyně sdružení Vrátka Třebíč.

Občanské sdružení Vrátka, které pomáhá zajišťovat pracovní uplatnění osobám se zdravotním postižením je v elektrárně Dukovany častým hostem. Pravidelně se účastní velikonočních a vánočních trhů pořádaných pro zaměstnance a dodavatele v elektrárně Dukovany. Občerstvení připraví i pro nově pořádaný happening – rozsvěcení stromu u elektrárny na Mikuláše 6. prosince odpoledne.

  • Facebook
  • Twitter