Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Celým Českem zněly koledy, poprvé se přidala i Příseka

/
/
/
826 ZobrazeníVánoční koledy k adventnímu času neodmyslitelně patří a proto je také událost Česko zpívá koledy jednou z největších vánočních akcí v České republice. Letošní devátý ročník sliboval rekordní účast, protože se přihlásilo 991 míst v republice a třináct v zahraničí.

Nováčkem byla i obec Příseka u Světlé nad Sázavou, kde se místní sešli před obecním úřadem a přišli si zazpívat koledy u vánočního stromku. „Tentokrát ale začneme bohužel trochu smutně a to na základě tragické události v ostravské nemocnici. Prosím, před samotným zpíváním, alespoň okamžikem ticha vzdát úctu obětem,“ poprosil všechny přítomné starosta obce pan Štefáček.
Poté už nic nebránilo samotnému zpěvu. Celkem se tu sešlo 24 zpěváků a na pomoc dorazila i světelská coutry kapela Fernet. První koledou v repertoáru byla Nesem vám noviny. Poté už dobře naladěným kapelníkům a sladěným zpěvákům šlo vše jak kdyby roky trénovali. Protože ale byla v Přísece docela tma, přinesl si každý baterku, nebo čelovku aby bylo na texty dobře vidět. „Svítit na noty a ne do očí,“ prosil s úsměvem pan Janů z kapely paní, která osvětlovala.
Na závěr zazněla vtipná koleda Vánoce přicházejí a snad i ty letošní budou tedy šťastné a veselé! Pro všechny pak bylo nachystané v salónku občerstvení a čaj na zahřátí. „Bylo to úžasné a za rok si to určitě zopakujeme,“ dodává s úsměvem Marie Mašková jedna ze zpěvaček.

  • Facebook
  • Twitter