Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Bystřická Včela se chystá na masopustní veselí

/
/
/
866 ZobrazeníKaždoročně se ve volnočasovém klubu Včela připravují na masopustní veselí. To letošní zahájí v úterý 26. února v Penzionu Hotelovka na Hornické ulici v Bystřici nad Pernštejnem. I letos zde bystřičtí senioři předvedou své kostýmy za doprovodu harmoniky.

Na programu se jako každým rokem podílí děti z folklórního souboru ze Štěpánova nad Svratkou, které si pro účastníky připravily taneční a hudební vystoupení.

„Příchozí si mohou zazpívat, popovídat, zatančit, nebo si jen poslechnout místní harmonikáře a společně tak prožít krásné odpoledne. Na jarně vyzdobených stolech nebudou chybět ani masopustní koblížky, na které se všichni moc těší,“ vypráví s nadšením Lenka Skryjová, pracovnice klubu Včela.

Masopustní výprava v kostýmech navštíví rovněž i místní Mateřskou školu Čtyřlístek a denní stacionář Rosa.
Včela, která spadá pod Oblastní charitu Žďár nad Sázavou, je volnočasovým klubem pro seniory a osoby se zdravotním postižením, ve kterém jde především o aktivní trávení volného času a kontakt se společenským prostředím. „Každé ráno začíná klub cvičením, kdy si všichni rozhýbou svá těla při rozcvičce nebo na rotopedu. Po cvičení začíná kreativní a tvořivá dílna. Zde se tvoří výrobky z různých materiálů prostřednictvím různorodých technik a metod. Během dílny je však i prostor pro hraní deskových her, trénování paměti, povídání u dobré kávy. Odpolední klub nabízí různé besedy, vaření a pečení, filmové a dokumentární kluby, posezení s písničkou, trénování paměti, procházky a návštěvy zajímavých míst v Bystřici nad Pernštejnem a v blízkém okolí,“ vysvětluje Lenka Skryjová.

Kromě pravidelných aktivit se klub Včela podílí i na kulturním dění v Bystřici nad Pernštejnem, vyráží na celodenní výlety na zajímavá místa České republiky a pořádá prodejní výstavy výrobků. Klub je otevřen i lidem žijícím mimo DPS z Bystřice a okolí, kteří chtějí aktivně trávit volný čas a setkávat se navzájem při příjemných a zajímavých činnostech.
Účast na aktivitách programu je zdarma.
Nabídka činností  nebo na Facebooku.

Masopust na Hotelovce 2019
  • Facebook
  • Twitter