Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Brodští softbalisté na Evropském poháru suverénně vyhráli skupinu, čeká je boj o medaile

/
/
/
514 ZobrazeníPatnáct nejlepších softbalových týmů ze starého kontinentu bojuje od pondělí v Praze o evropský titul. Havlíčkobrodští Hroši do Evropského poháru vstoupili skvěle. Ve skupině vyhráli všechny čtyři zápasy a na turnaji budou nejhůř šestí.

V prvním utkání Broďáci v pondělí svedli vyrovnanou bitvu se španělským celkem Magos de Tenerife, který v Praze posílili i tři reprezentanti Venezuely. Hroši sice v utkání dvakrát prohrávali, v obou případech ale dokázali srovnat a nakonec vyhráli 3:2.

V úterý se pak celek z Vysočiny nenechal zaskočit dvěma francouzskými outsidery – tým BC Contois Broďáci přehráli 13:4 a výběr Monpellier Barracudas porazili 12:3.

K jistotě postupu ze základní skupiny však brodští softbalisté ještě potřebovali ve středečním dopoledním zápase porazit silný nizozemský výběr Quick Amersfoort. Ten většinu utkání vedl 1:0, ale skvělý havlíčkobrodský nadhazovač Michal Holobrádek mu navýšení náskoku nepovolil. Naopak. Hroši v předposlední směně díky dvěma dlouhým odpalům Petra Kruntoráda a Adama Lišky skóre otočili a vyhráli 2:1.

Vyřazovací boje – do kterých ze základních skupin postoupilo šest nejlepších týmů – začínají ve středu večer. Havlíčkův Brod první utkání sehraje od 17.00 s největší pravděpodobností proti Chomutovu. Tento zápas (stejně jako další duely brodských Hrochů na Evropském poháru) můžete sledovat na youtubeovém kanálu Czech softball.

Kromě Brodu a Chomutova budou o medaile v Praze bojovat ještě dva české týmy – loňský vicemistr Ledenice a národní tým do 23 let. Ze zahraničních týmů do play-off postoupili španělský Magos de Tenerife a dánský Horsholm Hurricanes.

  • Facebook
  • Twitter