Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

V Jihlavě o astronomických úkazech v letoším roce

/
/
/
783 ZobrazeníPřednášku Jakuba Hraníčka z Astronomického klubu Pelhřimov nazvaná Astronomické úkazy v roce 2020 pořádá Muzeum Vysočiny Jihlava v pátek 17. ledna od 17.00 v Malovaném sále.

Tradiční lednová přednáška představí řádné i mimořádné astronomické úkazy, na které se můžeme těšit v roce 2020. Za využití počítačového planetária zrychleně procestujeme noční hvězdnou oblohu od jara až do zimy a některé astronomické úkazy si přiblížíme přímo v přednáškovém sále. Při cestě časem si na noční obloze postupně všimneme planet a jejich uskupení, našeho souseda Měsíce i Slunce. Řekneme si také něco o viditelnosti meteorických rojů či nadcházejících zatměních Měsíce či Slunce. Nezapomeneme zmínit ani nejdůležitější souhvězdí, mlhoviny, hvězdokupy nebo cizí galaxie.
Jakub Hraníček působí na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy, je předsedou Astronomického klubu Pelhřimov a Pobočky Vysočina České astronomické společnosti.

Přednáška je pořádána ve spolupráci Jihlavské astronomické společnosti, Pobočky Vysočina České astronomické společnosti a Muzea Vysočiny Jihlava.

  • Facebook
  • Twitter