Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Zimní stadion v havlíčkobrodské Kotlině s minimem čpavku při chlazení

/
/
/
1467 Zobrazení



Radnice v Havlíčkově Brodě nechala zmodernizovat technologii chlazení ledové plochy na zimním stadionu. Hlavním přínosem nového zařízení je výrazné snížení rizika spojeného s užíváním nebezpečného čpavku, a to zhruba o devadesát procent. 

S financováním nového zařízení pomohla městu dotace z Operačního programu životního prostředí ve výši 11
milionů korun. Celkové náklady činily zhruba 14,5 milionů korun. „Jde o stavbu, která není vidět, ale výrazně přispívá k bezpečnosti obyvatel města. Výhodou je i snížení nákladů souvisejících se servisem a údržbou.,“ upřesnil starosta města Havlíčkův Brod Jan Tecl.

Součástí rekonstrukce byla i změna vodního hospodaření s vylepšeným využitím odpadního tepla. „Zatímco jsme dříve používali vodu pro dochlazení čpavku z vodovodního řádu, nyní se soustředíme na vlastní zdroje ze studny. Předehřátá voda půjde do plaveckého bazénu a nově nám pomůže i při úpravě ledové plochy,“ doplnil Petr Honsa z Technických služeb Havlíčkův Brod.
Zimní stadion je plně v provozu od 1. srpna, kdy zde poprvé trénoval tým juniorů, dorostu i A tým. První prázdninové veřejné bruslení je plánováno na pátek 3. srpna od 12.15 do 13.30.
Aktuální rozvrh bruslení na zimním stadionu je zveřejněn na adrese www.rozvrhHB.cz.

  • Facebook
  • Twitter