Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Žďárský TOKOZ cílí hlavně na zahraniční trhy

/
/
/
799 ZobrazeníŽďárský TOKOZ, tradiční výrobce zámků a kování, který působí sto let na českém trhu, reaguje na zvýšenou poptávku po chytrých zámcích. Pro dva významné evropské dodavatele – francouzský systém Somfy a dánsko-španělský Danalock – začal vyrábět na míru upravené cylindrické vložky svých řad TECH a PRO.

Chytré zámky s vložkami TOKOZ budou dostupné nejen v České republice, společnost s nimi cílí především na trhy v zahraničí, kde je poptávka po chytrých elektrických zámcích zatím výrazně větší.
TOKOZ počítá rámci distribuce s pomocí zahraničních partnerů a odběratelů, protože zájem o chytré zámky celosvětově stoupá. Díky možnosti povolit nebo odepřít přístup na dálku si je oblíbily nejen domácnosti, ale také majitelé ubytovacích zařízení. Vysoký odbyt očekává hlavně v západní Evropě, což potvrzuje i Petr Neuvirt, obchodní ředitel TOKOZ: „Intenzivní zájem o tyto zámky v kombinaci s vložkami TOKOZ zaznamenáváme ze zemí Beneluxu, Španělska, Francie, Portugalska, Velké Británie, Německa, Itálie, ale i Polska nebo Řecka. Zejména v zemích Západní Evropy jsou používány chytré zámky násobně více, než je tomu v současnosti v České republice nebo Slovensku. A to přes skutečnost, že poptávka po nich na domácím trhu významně roste.“
Somfy Doorlock patří mezi nejznámější chytré zámky. Instaluje se v kombinaci s běžným europrofilem cylindrické vložky jako nadstavba a je uživatelsky velmi jednoduchý. Dá se spravovat na dálku pomocí mobilní aplikace, která sleduje i historii přístupů, případně zasílá notifikace o použití zámku. Zároveň je úroveň softwarového zabezpečení shodná s bankovními standardy šifrování dat. Podobně je tomu také u řady Danalock V3. Spojení se značkou TOKOZ dodává oběma zámkům nadstandardní mechanickou bezpečnost, v případě TOKOZ PRO pak i nepřekonatelnou kombinaci ceny a úrovně zabezpečení.
Cylindrické vložky PRO mají patentovanou konstrukci otočných stavítek, díky které nebyly ještě nikdy překonány pomocí nedestruktivních zlodějských metod. Stejně tak je téměř nemožné vložku, zejména ve 4. bezpečnostní třídě, odvrtat a nabízí tak velmi vysokou ochranu proti silovým metodám. „Spojením našich produktů s chytrými zámky nabízíme zákazníkům prvotřídní softwarovou i mechanickou ochrany jejich majetku. Pokud se k chytrému zámku nepřipojí dostatečně kvalitní certifikovaná mechanická cylondrická vložka, tak se jedná velmi často o vyhozené peníze,“ dodává Petr Neuvirt.

Zámky ze Žďáru na Sázavou zamíří do Francie, Dánska a Španělska a dalších zemí


Cylindrickými vložkami kompatibilními s chytrými zámky Somfy a Danalock cílí TOKOZ hlavně na koncové uživatele a domácnosti. Pro firmy nabízí vlastní mechatronické řešení, kterým je mechatronická vložka ePRO. Ta umožňuje jednoduchou elektronickou správu přístupových práv pomocí aplikace a zaručuje vysokou míru ochrany majetku a odolnost v nepříznivých klimatických podmínkách. Díky svému konstrukčnímu řešení pak nevyžaduje vlastní přívod energie ani dodatečné stavební úpravy pro svou instalaci. Hodí se tak k zabezpečení průmyslových a strategických objektů, jako jsou skladiště, plynové stanice a elektrické rozvodny, vodárny trafostanice, ale uplatnění najde i ve školách, bytových domech či nemocnicích.

Tokoz letos slaví sto let existence na trhu. Kromě visacích zámků, které vyrábí od doby svého vzniku, se společnost zaměřuje na kování a zámkové vložky pro domácnosti i průmyslové firmy. Právě na ně získala i několik patentů. Součástí výroby jsou také průmyslové díly na zakázku a do automotive průmyslu.

  • Facebook
  • Twitter