Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Žďár poslal léky do nemocnice v ukrajinském Chustu

/
/
/
646 ZobrazeníLéky za téměř tři čtvrtě milionu korun dorazily ve čtvrtek 31. března do okresní nemocnice v ukrajinském Chustu. V reakci na nabídku pomoci o ně požádal starosta Chustu Volodymyr Kashchuk partnerské město Žďár nad Sázavou. Se zajištěním složité logistické akce pomohly městu na Vysočině společnosti C.S.CARGO a zdravotnická skupina EUC.

Jen několik dnů po začátku války na Ukrajině oslovil starosta Žďáru nad Sázavou Martin Mrkos svůj protějšek z partnerského města Chust ležícího v oblasti Podkarpatské Rusi s nabídkou pomoci. Z Chustu následně přišla prosba o podporu místní nemocnice a žádost s přiloženým seznamem potřebných léků.

„Svolali jsme zastupitelstvo v mimořádném termínu a schválili dar ve výši 600 tisíc korun. Léky jsme ale nemohli obyčejně koupit, šlo o léčiva na předpis s velkými nároky na teplotu skladování, navíc na vývoz léků musí být povolení,“ říká žďárský starosta Martin Mrkos. Zástupci města se tedy spojili s dopravní a logistickou společností C.S.CARGO a se zdravotnickou skupinou EUC a dohodli se s oběma subjekty na společné realizaci pomoci. „Byla to výzva, byla to naše morální povinnost Chustu pomoci a podařilo se. Obrovské poděkování patří všem, kdo se nezměrným úsilím a pracovitostí na projektu pomoci Chustu podíleli. Vyvézt léky do místa válečného konfliktu mimo EU není opravdu legrace,” dodává Martin Mrkos.

Nadační fond Elucidate společnosti EUC, která provozuje ambulantní kliniky a lékárny po celé České republice, se postaral o nákup léků za víc než 700 tisíc korun. „Naše Nadace nakoupila a ve spolupráci s C.S.CARGO poslala na Ukrajinu trauma sety, lékárničky, oblečení a teď i léky, které jsou velmi potřeba. Podpořili jsme zdravotníky na Ukrajině i finančním darem ve výši jednoho milionu korun. Pomáháme těm, kteří pomáhají,“ uvedla Iva Novotná, ředitelka Nadačního fondu Elucidate.

Společnost C.S.CARGO zajistila dopravu z Brna až do Chustu. Zároveň k finančnímu daru ze Žďáru nad Sázavou přidali zaměstnanci dopravce dalších 114 tisíc korun ze své zaměstnanecké sbírky. Pracovníci C.S.CARGO pak navíc poslali se zásilkou léků ještě balíky chirurgických rukavic, hygienické vložky, dětské pleny a další potřebný materiál. „Naše společnost pomáhá vždy konkrétní formou a touto cestou jsme se vydali už v prvních dnech válečného konfliktu. Požadavek léků pro okresní nemocnici v Chustu tak zcela odpovídal našemu formátu pomoci a od první chvíle jsme věděli, že ve spojení s EUC to zvládneme,“ doplňuje Klára Sobotková, marketingová manažerka společnosti C.S.CARGO.
Úspěchu celé akce pomohla i Kateřina Svobodová ze sekretariátu hejtmana Kraje Vysočina, která doručila veškerou dokumentaci na ukrajinské hranice a zajistila dopravci hladký průběh cesty. Zásilka odjela z Brna ve středu po poledni, ve čtvrtek už si ji úspěšně přebrala chustská nemocnice.

  • Facebook
  • Twitter