Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Hasiči na Žďársku v noci zaahovali u dvou požárů

/
/
/
479 ZobrazeníDva velké požáry likvidovali v průběhu večera v pátek 1. dubna a v noci na sobotu 2. dubna hasiči na Žďársku. Příčiny vzniku obou požárů šetří v současnosti inspektoři.

K prvnímu požáru vyjelo sedm jednotek hasičů v pátek po půl desáté večer do Hrbova u Velkého Meziříčí. „Kvůli nasazení počtu sil a prostředků byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu. V době příjezdu prvních jednotek na místo byla dílna v plamenech. Hasiči nasadili několik vodních proudů. Dostat plameny pod kontrolu se jim podařilo před půl jedenáctou v noci.
Při požáru se zranil jeden muž, který se zapojil do hasebních prací ještě před příjezdem hasičů k požáru. Zdravotníci jej po nezbytném ošetření na místě události převezli sanitním vozem k dalšímu ošetření do nemocnice. Úplná likvidace požáru proběhla po půlnoci,“ popsala Petra Musilová, tisková mluvčí krajských hasičů na Vysočině, s tím, že u požáru zasahovali profesionální hasiči z Velkého Meziříčí společně s dobrovolnými hasiči z Velkého Meziříčí, Měřína, Velkého Meziříčí – Hrbova, Křižanova, Radostína nad Oslavou a Rudíkova. Majetkovou škodu vzniklou požárem předběžně vyčíslili hasič na dva miliony korun. Požár poškodil dílnu, její vybavení a několik motocyklů.

Požár dílny v Hrbově, foto: HZS Kraje Vysočina

Před třetí hodinou ráno v sobotu vyjeli profesionální hasiči ze Žďáru nad Sázavou společně s dobrovolnými hasiči z Nového Veselí a Bohdalova k požáru rodinného domu v Bohdalově. „Lokalizovat požár se zasahujícím hasičům podařilo po čtvrté hodině ráno. Jednotky dále rozebraly požárem zasažené konstrukce objektu a dohasily jednotlivá ohniska hoření. Úplná likvidace požáru proběhla před sedmou hodinou ráno. Při požáru ani samotném zásahu se nikdo nezranil. Majetková škoda byla vyčíslena na částku 1,5 milionu korun,“ dodala Petra Musilová.

Hořící rodinný dům v Bohdalově, foto: HZS Kraje Vysočina


  • Facebook
  • Twitter