Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Zaměstnanci magistrátu mají roušky vlastní, tvrdí vedení města

/
/
/
731 ZobrazeníVedení Jihlavy se ohrazuje proti sdělením a příspěvkům na sociálních sítích, ve kterých je město osočováno z toho, že vybavilo své úředníky respirátory nebo že snad zadržuje ve svých skladech ochranné pomůcky. Nic takového se podle vyjádření primátorky Karolíny Koubové neděje.

„Pár respirátorů se podařilo už dříve sehnat pouze řediteli městské policie Janu Frencovi pro strážníky, jinak ale město stále neobdrželo žádné zásilky. Čekáme na ně a chápeme, že zdravotníci a složky IZS musejí mít přednost, stát v tomto směru zklamal.“ uvedla k situaci primátorka Jihlavy Karolína Koubová. Podle ní je neomluvitelným selháním státu, pokud nedovede vybavit ochrannými pomůckami své klíčové pracovníky v době pandemie.

Podle ní se úředníci vybavují podomácku vyrobenými rouškami nebo sahají do svých soukromých zásob. Informace kolující na Facebooku, podle kterých jsou úředníci a úřednice vybaveni respirátory, jsou tedy značně zavádějící.
Magistrát zdůrazňuje, že veškeré fotografie úředníků nebo úřednic s rouškami nebo respirátory na tvářích pocházejí výhradně ze soukromých profilů daných lidí na sociálních sítích. Úřednice na pokladnách se musely v zájmu své vlastní ochrany i ochrany klientů před nákazou vybavit vlastními rouškami.

Pocházejí podle něj tedy ze soukromých zásob nebo jsou vlastnoručně vyrobené. Někteří z úředníků dokonce zdarma poskytli svoje soukromé zásoby sestřičkám z jihlavské nemocnice nebo pomohli s výrobou šitých roušek pro nejohroženější skupiny lidí.

  • Facebook
  • Twitter