Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Šesti milionová škoda po požáru seníku na Jihlavsku

/
/
/
596 ZobrazeníVe Zbinohách na Jihlavsku došlo v pondělí 16. března okolo půl desáté večer k požáru seníku, na místo vyjeli profesionální hasiči z Jihlavy a Humpolce společně s dobrovolnými hasiči z Větrného Jeníkova, Zbinoh, Opatova, Hojkova, Herálce a Štoků. Hasiči vyhlásili druhý stupeň požárního poplachu.

„Hasiči na likvidaci požáru nasadili několik vodních proudů. Zřídili dvě čerpací stanoviště a voda na požářiště byla dopravována dálkově. Kromě samotného hašení hořícího seníku se hasiči zaměřili také na ochranu okolních budov, aby zamezili šíření požáru. Ještě před desátou hodinou večer se zasahujícím jednotkám podařilo dostat požár pod kontrolu. Následně začali hasiči slámu vyskladňovat. Práce na místě i nadále pokračují,“ uvedla Petra Musilová, tisková mluvčí krajských hasičů na Vysočině, s tím, že se při požáru ani samotném zásahu se nikdo nezranil a majetkovou škodu hasiči předběžně vyčíslili na částku 5 840 000 Kč. Příčina vzniku požáru zůstává nadále v šetření.

Hořící seník ve Zbinohách na Jihlavsku, foto: HZS Kraje Vysočina
  • Facebook
  • Twitter