Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Žáci v Jihlavě znovu představili veřejnosti Příběhy našich sousedů

/
/
/
1095 ZobrazeníPůl roku pracovali žáci základních škol a gymnázia v Jihlavě s životními příběhy vybraných pamětníků, aby ve středu 4. března v Gotickém sále jihlavské radnice mohli veřejnosti představit jejich medailonky.

„Studenti pod vedením pedagogů si vybírají pamětníka ze svého okolí nebo z osobností známých z dějin svého města. Vyzpovídají ho a ze získaných informací vytvoří jeho životopis, rozhlasovou reportáž a často přidávají vlastní práce jako komiksy, básničky nebo informace z archivu apod.,“ popisuje průběh projektu Příběhy našich sousedů v Jihlavě koordinátorka Bc. Barbora Živná.

V letošním roce žáci mimo jiné naslouchali pamětem Ing. arch. Zdeňka Baueršími, který je autorem více než 250 realizací staveb v regionu, Bedřicha Musila, manažera jihlavské pobočky Občanského fóra nebo Romana Hrudky, kaskadéra, kterému sestru v roce 1945 zabili opilí Rusové. Úplné medailonky všech pamětníků najdete na stránkách Příběhy našich sousedů.

Porota složená z novinářky Heleny Dvořákové, radní města Jihlava Silvie Čermákové a archiváře Mgr. Jiřího Jelínka ocenila všechny práce studentů. Absolutními vítězi se stali žáci ZŠ E. Rošického, kteří zpracovali příběh Zdeňka Baueršímy.

Pamětníci

Organizátoři děkují pedagogům, kteří podporují své žáky v projektech nad rámec povinné výuky jako je tento, také partnerům za ceny věnované dětem, Českému rozhlasu Vysočina, který pomáhá nahrát rozhlasové reportáže a poděkování patří Statutárnímu městu Jihlava, který projekt každoročně pro školy financuje a je významným partnerem Post Bellum.

Všechny příběhy, které žáci základních škol zpracovávají, budou vloženy také do databáze Paměti národa, která už dnes čítá přes pět tisíc publikovaných příběhů.

Zapojené školy: ZŠ E. Rošického, ZŠ Křížova, ZŠ Jungmannova, ZŠ Havlíčkova, Gymnázium Jihlava, ZŠ Seifertova.

  • Facebook
  • Twitter