Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Nečekané výdaje: čtyři způsoby, jak získat peníze navíc

/
/
/
3213 ZobrazeníKaždý z nás se někdy dostane do situace, kdy mu schází potřebné finanční prostředky. Jak ironicky říká známé úsloví: „Když se daří, tak se daří,“ a tak nám život občas přináší opravdu těžké výzvy. Žádná kaše se však nejí tak horká, jak se uvaří, a z jakéhokoliv problému se vždy dá najít východisko. Podívejte se na čtyři tipy, které vám pomohou vyřešit neočekávané finanční výdaje.

Nezávisle na profesi i výši příjmů má stále velké procento Čechů problém vyjít s pravidelným měsíčním rozpočtem. Stoupající ceny energií, potravin i bydlení přivádějí mnohé z nás do situace, v níž nám po uhrazení pravidelných plateb v peněžence zbývá jen pár tisíc, a v mnoha případech dokonce jen pár stovek. V některých případech si problémy způsobíme svou nezodpovědností nebo lehkovážností, jsou ale situace, které můžeme těžko ovlivnit – jako když se zaměstnavatel opozdí s výplatou, znenadání doslouží důležitý domácí spotřebič nebo se rozbije počítač.

Ideální je samozřejmě vytvořit si dostatečnou finanční rezervu. Ne vždy je ale taková možnost skutečně realizovatelná. Pokud vás nenadálé výdaje dokáží vykolejit a před výplatou vám často v peněžence zůstává už jen pár drobných, zkuste zauvažovat nad několika možnostmi, jak si zvýšit příjmy a ušetřit na výdajích.

Vytvořte si rozpočet
Spočítejte si všechny pravidelné příjmy a výdaje a vytvořte si podrobný rozpočet. Nejspíš v něm na první pohled odhalíte oblasti, v nichž můžete snadno ušetřit. Sečtěte si jednotlivé položky a zjistěte, za co utrácíte největší částky. Zkuste se zamyslet, které výdaje si můžete odpustit. Pokud necháváte každý měsíc v obchodech tisíce např. za oblečení, zkuste peníze, utracené za nepotřebné věci, alespoň dočasně omezit na minimum.

Najděte si brigádu
Nejlogičtějším krokem, pokud nám schází peníze, je najít si další zkrácený úvazek. Brigádničit dnes můžete klidně z pohodlí domova – poohlédněte se po domácích pracích nebo přivýdělku přes internet. Pokud vám stávající nabídka pozic nevyhovuje, můžete zkusit přes internet prodávat drobné výrobky nebo nabídnout své služby. Přivydělat si můžete např. hlídáním dětí, doučováním nebo venčením psů.

Prodejte nepotřebné
Na online bazarech můžete prodat prakticky cokoli, co se vám doma válí bez užitku, a získáte tak prostředky navíc. Využít můžete i bleší trhy nebo dětské burzy. Zpeněžit se dá oblečení, nepotřebné vybavení domácnosti, sportovní náčiní, ale třeba i staré časopisy nebo knihy. Udělejte doma důkladný úklid a zbavte se všeho, na co vám v místnosti jen sedá prach. Peníze dostanete také za prodej vlasů na výrobu paruk, darování krevní plazmy nebo např. spermatu. Uděláte tak dobrý skutek nadvakrát – vyřešíte své finanční potíže, přitom ale můžete zachránit i něčí život nebo někomu pomoci od vážných problémů.

Neberte si drahé půjčky
Pokud máte problém vystačit s penězi pravidelně, zkuste se vyhnout nevýhodným finančním produktům. Máte-li tu možnost, snažte si vždy raději půjčit od příbuzných. A pokud se přeci jen rozhodnete se pro úvěr, dobře zvažte, zda ho skutečně zvládnete splatit, a vyberte si spolehlivého a ověřeného poskytovatele. Některé společnosti nabízejí opravdu výhodné produkty, jako je např. první půjčka zdarma.

  • Facebook
  • Twitter