Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Z třebíčského Alternátoru na Měsíc a pak ještě mnohem dál

/
/
/
679 ZobrazeníEkotechnické centrum Alternátor v Třebíči připravilo nový komentovaný program na své projekční kouli nazvaný Dotkněte se Měsíce. Program se zabývá zajímavostmi našeho přirozeného souputníka.

Návštěvníci se však vypraví i mnohem dál, protože své měsíce mají kromě Merkuru a Venuše všechny planety sluneční soustavy. O některých z těchto měsíců se možná bude v následujících letech hovořit více než nyní, protože je vědci označili za vhodné ke kolonizaci.

Program je tentokrát vhodný i pro menší děti od sedmi let, jeho obsah lze přizpůsobit podle věku návštěvníků. Komentované projekce probíhají každý všední den ve 14.30, v sobotu pak v 10.30, 13.30 a 15.30. V neděli se komentované projekce nekonají.

Projekční koule je unikátní zařízení, kterých v Evropě najdeme pouze deset. Dokáže velmi věrně zobrazit jevy na zeměkouli, vesmírné objekty anebo právě zmíněné měsíce. Kouli vyvíjejí agentury NOAA a NASA – právě od NASA budou všechny datasety, které návštěvníci na projekci Dotkněte se Měsíce uvidí.

  • Facebook
  • Twitter