Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Z Masarykova náměstí v Jihlavě zmizely čtyři lípy

/
/
/
566 ZobrazeníZ Masarykova náměstí v Jihlavě zmizely další čtyři lípy. Ze stromů už padaly veliké větve a ohrožovaly kolemjdoucí. To vše kvůli hnilobě ve kmenech, kterou způsobila drobnoplodá parazitická houba Klanolístka obecná.

Dva stromy, které padly, se nacházely mezi zastávkou MHD a Turistickým informačním centrem, další skácený strom byl před poštou a poslední před Muzeem Vysočiny.

„V tuto chvíli za ně nemůžeme realizovat náhradní výsadbu, protože musíme počkat na celkovou revitalizaci náměstí. Náhradní výsadba za tyto čtyři stromy bude realizována v lesoparku v Heleníně. Chtěli bychom ale už letos do jednoho z míst na Masarykově náměstí, kde budou následně v rámci revitalizace vysázené stromy, dát stromy v nádobách, abychom si zvykli na ten pocit, že tam stromy rostou,“ uvedla vedoucí životního prostředí jihlavského magistrátu Katarína Ruschková.

V minulém roce již byly pokáceny dvě lípy, které stály kolem Mariánského sloupu, a jedna naproti lékárně v dolní části Masarykova náměstí.

V letošním roce proběhne v Jihlavě výsadba 82 listnatých, 32 jehličnatých stromů a 58 sazenic. Stromy na Masarykově náměstí budou zcela nahrazeny po konečném výběru projektu revitalizace náměstí. Nová koncepce náměstí počítá s přibližně dvaceti stromy navíc, než kolik jich bylo před prvním loňským kácením. Kromě stromořadí u západní strany náměstí návrh počítá i s vytvořením skupin stromů v ploše náměstí, kde by měly vzniknout oázy zeleně, podobné těm nynějším kolem morového sloupu.

  • Facebook
  • Twitter