Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Jihlava opět vyvěsila tibetskou vlajku

/
/
/
903 ZobrazeníJihlava vyjádřila solidaritu s Tibetem. Z okna kanceláře primátorky města Karolíny Koubové byla v úterý 10. března vyvěšena tibetská vlajka. Tibetskou vlajku město vyvěsilo i v loňském roce, po dva předešlé roky však vlajka se sluncem na jihlavské radnici nezavlála.

O vyvěšení vlajky se postarala radní Silvie Čermáková společně s náměstkem primátorky Petrem Ryškou a uvolněným radním Danielem Škarkou.

„Česká republika byla v době mého dospívání v 90. letech zemí, která se prostřednictvím svého prezidenta hlásila k obraně lidských práv. Na svoji zemi jsem byla proto hrdá. Vyvěšování vlajky pro Tibet považuji osobně za projev solidarity, ale také za připomenutí stále trvajícího omezování lidských práv v Číně i jinde na světě a symbolický protest proti porušování mezinárodních dohod, jako je například anexe Krymu a přítomnost ruských vojsk na Ukrajině, nebo tureckých vojsk v Sýrii,“ uvedla Silvie Čermáková.

Vlajka byla vyvěšena 10. března, kdy si Tibet připomíná 61. výročí povstání odpůrců čínského komunistického režimu.

Radní Silvie Čermáková
Daniel Škarka, Silvie Čermáková, Patrik Priesol
  • Facebook
  • Twitter