Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Z fenoménu se stává legenda. Chudobínská Borovice je Evropským stromem roku

/
/
/
1933 ZobrazeníPřezdívají jí královna zatopeného údolí a od teď si tento titul opravdu zaslouží. Chudobínská borovice roste na skalnatém výběžku levého břehu Vírské přehrady. Své jméno nese po zatopené obci Chudobín, která byla obětována ve prospěch výstavby vodní nádrže.

Celý únor tato kráska bojovala o titul Evropský strom roku a díky opravdu masivní kampani se podařilo nakonec nasbírat 47 226 hlasů. Už od začátku hlasování nabrala borovice slušný náskok, který vydržel po celou dobu ankety. Poslední týden zůstali všichni fanoušci trochu v napětí, protože podle pravidel musely být výsledky skryty. Takže až do 17. března zůstával výsledek nejistý. Nakonec nikdo borovice už nedokázal přehlasovat a i přes příchod koronaviru mohou lidé v České republice slavit, pouze přes internet, protože všechna shromažďování jsou zakázaná. Oslava mohla být opravdu velká, protože dosud žádný český strom evropské finále nevyhrál. Celkem v letošní ročníku hlasující rozdali 285 174 hlasů.
Stříbro získal chorvatský jinan z Daruvaru, který dlouho těsně českého šampiona dotahoval. Nakonec ale vybojoval 28 060 hlasů. S malým odstupem skončil třetí Osamělý topol rostoucí v ruské Kalmycké republice, získal 27 411 hlasů.
Fanoušci také nezaháleli a díky velkému zájmu jsou vyrobená trička a chystá se dotisk knihy Chudobín – historie zaniklé země. Mikroregion Bystřicko také vyhlásil, že za každý hlas, který borovice obdrží, vysadí jeden nový strom kolem přehrady. A asi největším důkazem toho jak moc fanoušci věřili ve vítězství, je výroba turistických známek, na kterých byl dokonce už uvedený výsledek.
Výsledky
Video z vyhlášení

  • Facebook
  • Twitter