Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Nemocnice Jihlava: Máme kritický nedostatek ochranných pomůcek a prosíme o pomoc české firmy

/
/
/
7765 ZobrazeníVedení jihlavské nemocnice i dalších českých nemocnic žádá o pomoc firmy, které by mohly pomoci s výrobou či dodáním ochranných pomůcek pro zdravotníky. Nemocnice Jihlava je připravena přijmout pacienty s koronavirem, ale má nedostatek základních ochranných pomůcek.

„Obracíme se proto na soukromé firmy, které by nám mohly pomoci,“ říká ředitel nemocnice Lukáš Velev.
Chybí overaly, pláště, roušky, respirátory FFP3, brýle s krytím očí, dezinfikovatelné celotělové obleky. „Očekáváme, že do týdne budeme mít v naší nemocnici první pacienty s koronavirem a závažnými problémy. Snažíme se být připraveni. Ale musíme ochránit zdravotníky, aby mohli pomáhat. Jinak se nakazí a onemocní. Omezili jsme na minimum ambulantní péči i veškeré plánované výkony, které mohly být odloženy. Vzhledem k epidemiologické situaci očekáváme v následujících dnech vlnu pacientů, kteří budou potřebovat naši pomoc. Bohužel máme zoufalý nedostatek ochranných pomůcek,“ dodává Lukáš Velev.

Jako zásadní se ukázal už nedostatek roušek, kterých je při běžném režimu spotřeba zhruba 1500 denně. Aktuálně má nemocnice zásobu zhruba na tři dny. Šít bavlněné roušky v těchto dnech pomáhají jednotlivci a přidali se i firmy na Jihlavsku, které během krátké chvíle dodaly stovky kusů roušek.

Nemocnice Jihlava tímto chce oslovit české firmy, které jsou schopné ochranné pomůcky rychle zdravotníkům dodat. Kontaktovat mohou zástupci přímo ředitele nemocnice.

  • Facebook
  • Twitter