Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Výstava Pěšáci umění v Telči

/
/
/
238 ZobrazeníVe středu 5. dubna se od 17.00 uskuteční v rámci slavnostního otevření telčské pobočky vernisáž výstavy Pěšáci umění.
Na výstavě se představí výtvarná díla dvou regionálních umělců – malíře Petra Mirčeva a uměleckého kováře Davida Habermanna.

„Návštěvníci se mohou pokochat obrazy Petra Mirčeva, malíře, který maluje podle přírody a svých dojmů. Nesnaží se o nic zvláštního. Hledá zapomenuté pohledy na přírodu, na obyčejné a staré věci. Chce svými obrazy rozdávat radost a potěšení, chce dát divákovi impuls k přemýšlení o jeho postavení ve vnitřním i vnějším světě.
Neméně zajímavé a krásné kovové sochy představí David Habermann, umělecký kovář, který pracuje v kovárně na samotě Klátovec nedaleko Telče, kde se věnuje řemeslu už jako třetí generace uměleckých kovářů. Každé jeho dílo je originálem vytvořeným převážně podle vlastních návrhů a je zpracováno ručním kováním,“ uvedl kurátor výstavy Pavel Bezděčka.

  • Facebook
  • Twitter