Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Výstava v Brodě připomene Jaroslava Haška

/
/
/
266 ZobrazeníJaroslav Hašek slaví v tomto roce dvě významná životní výročí – 140 let od narození a 100 let od úmrtí. Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod připomene výstavou Člověk míní, hospoda mění, která bude zahájena vernisáží ve čtvrtek 6. dubna v 17.00, její součástí bude i hraná adaptace Haškovy kabaretní hry Hora olivetská aneb Výprava Čechů v Jeruzalémě.

„Výstava zachytí za využití různých dobových dokumentů zásadní okamžiky života Jaroslava Haška – spisovatelův osobní život, jeho literární činnost, samostatná část bude věnována Haškově roli v Rusku a jeho působení v Lipnici nad Sázavou. Stranou však nezůstane ani Haškův život po životě – jeho vnímání v Sovětském svazu i v Československé socialistické republice po dlouhou dobu utvářelo kolem Haška auru komunistického revolučního autora. Vlastní kapitolou zůstává i Haškova Lipnice, festival humoru a satiry, která je s naším regionem velmi významně spjatá,“ popsal Martin Firon, historik havlíčkobrodského muzea.
Výstava bude probíhat v rámci Haškových oslav, na kterých se podílí řada dalších institucí, až do 25. června.

  • Facebook
  • Twitter