Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Vysočina v pátek nastoupí proti Mladé Boleslavi

/
/
/
592 ZobrazeníV Jihlavě se v pátek 27. dubna od 18.00 představí Mladá Boleslav. Klub s ambicemi na pohárovou Evropu už na Vysočině utrpěl nejednu prohru, v probíhající sezóně nečekaně zabředl do sestupových bojů a v jejím úvodu vzbudil pozornost odvoláním trenéra Martina Svědíka. 

Po 25 odehraných ligových kolech má ambiciózní Mladá Boleslav na kontě jen 26 bodů a s jednobodovým náskokem na Vysočinu figuruje na 12. příčce tabulky. Hlavní příčinu je nutné hledat jak ve špatném vstupu do soutěžního ročníku, tak hlavně v bodových ziscích na domácím stadiónu, kde jsou mladoboleslavští se ziskem 9 bodů vůbec nejhorším týmem první ligy. Varováním pro hráče FC Vysočina by pak měly být výkony týmu z města automobilů na hřištích soupeřů. V tomto ohledu mu patří pátá příčka za 17 získaných bodů. Mladé Boleslavi nevyšlo ani vykročení do jara, kdy doma podlehla Karviné, nestačila na Liberec a výraznou výhru si odvezla Slavii. V tomto utkání už  nadcházejícího soupeře jihlavských fotbalistů vedl kouč Jozef Weber, který nahradil odvolaného Dušana Uhrina mladšího. Velkou vzpruhou pro jeho tým poté byly výhry v Brně a v Plzni a též cenná remíza z Teplic. Naopak domácí trápení po remízách 1:1 se Slováckem a Jablonec prohloubila v posledním kole porážka se Zlínem.

Kde jihlavský asistent trenéra Michal Šmarda spatřuje důvody rozdílné výkonnosti Mladé Boleslavi doma a venku? Jak by popsal silné stránky našeho soupeře? „Lze usuzovat, že při domácích zápasech může mít Bolka problém s překonáním zatažené obrany soupeře. Naopak venku těží ze své nepochybné kvality a využívá více otevřené defenzívy protivníků k nebezpečným brejkům, k nimž má vhodné typy hráčů. Mladé Boleslavi probíhající sezóna určitě nevychází dle představ, ovšem nic to nemění na tom, že v pátek nastoupíme proti velice silnému soupeři, který disponuje řadou kvalitních fotbalistů. Všichni si moc dobře uvědomujeme, jak důležité a těžké utkání je před námi. Naše předchozí duely nám přinesly určité poznatky, které bychom rádi přenesli do nadcházejícího duelu. Věříme, že poté jsme schopní uspět. Samozřejmě by nám mohlo pomoci, pokud bychom dokázali vstřelit úvodní gól zápasu, jenž dění na hřišti vždy hodně ovlivní.“

  • Facebook
  • Twitter