Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Vysočina ožívá letními festivaly

/
/
/
1100 ZobrazeníK létu na Vysočině neodmyslitelně patří hned několik hudebních festivalů. Na své si u nás přijdou milovníci těch nejrozmanitějších žánrů. Zatímco takové Folkové prázdniny v Náměšti nad Oslavou letos mají 33 let a Prázdniny v Telči krásných 35 let, Trampský širák oslaví v závěru srpna na Hanesově mlýně u Štoků 15 let od prvního ročníku. Příznivce vážné hudby pak v srpnu potěší Festival Petra Dvorského, Mezinárodní hudební festival Václav Hudeček a jeho hosté a festival Hudba tisíců – Mahler Jihlava.

Hvězdou Prázdnin v Telči bude Glen Hansard, z českých interpretů se můžeme těšit na Václava Neckáře a Bacily nebo na Lenku Filipovou. Tahákem náměšťských Folkových prázdnin, které se letos odehrají od 28. července do 4. srpna, bude Ondřej Havelka a jeho Melody Makers (29. července v areálu zámku).

Vážná hudba vážně i nevážně

Zahrady zámků Jaroměřice nad Rokytnou, Valče a nádvoří zámku Dukovan nebo pivovaru Dalešice oživí koncerty Mezinárodního hudebního festivalu Petra Dvorského. Lákadlem bude 8. srpna v zámeckém parku ve Valči koncert Tomáš Klus Symphonic, Miroslav Žbirka pak zazpívá za profesionálního doprovodu Moravské filharmonie Olomouc o tři dny později v Jaroměřicích nad Rokytnou.

Třídenní festival Václav Hudeček a jeho hosté budou Moravské Budějovice hostit pojedenácté. Začne 17. srpna a vystoupí na něm také plzeňská filharmonie pod vedením Jana Kučery, která bude interpretovat nejznámější české filmové melodie.

Září, od 7. do 19., bude patřit 12. ročníku Třebíčského hudebního festivalu, tentokrát s podtitulem Habsburská hudební říše. V podání špičkových českých, polských a rakouských interpretů zazní španělská renesance, italské baroko, rakouský klasicismu i německý romantismus.

Tipy pro trampy i „dechovkáře“

Trampové se do Hanesova mlýna u Štoků sjedou na 24. a 25. srpna. A budou mít proč. Program Trampského širáku slibuje Jaromíra Nohavicu, skupiny Kamelot, Děda Mládek Illegál Band nebo třeba Rangers Band. Pořadatelé opět zvou na tradiční velký táborák, u kterého se bude hrát a zpívat až do rána.

Milovníci dechovky pro změnu ocení Celostátní festival hasičských dechových hudeb, který se koná při bartolomějské pouti. Na Masarykově náměstí v Pelhřimově ve dnech 25. a 26. srpna vystoupí Havlíčkobrodská 12, Hanačka, Šeuvcovská muzika Skuteč, Vysočinka nebo České Buchty. V sobotu 25. srpna v 21.00 přijde na už téměř tradiční zapálení makety Pelhřimovského krematoria, ve kterém shoří na lístečcích napsané starosti a problémy mnoha Pelhřimovských i návštěvníků města.

Polenský podzim oslaví 100 let ČSR

Hudební festivaly na Vysočině uzavře v první polovině října Polenský hudební podzim. Tradiční podzimní kulturní akce, kdy se město rozezní tóny saxofonů a žesťových nástrojů, ale i elektrických kytar a kláves. Součástí programu bude i koncert ke 100. výročí republiky zpěvačky Radky Fišarové v chrámu Nanebevzetí Panny Marie (26. října od 18.00).

Foto: Mezinárodní hudební festival Petra Dvorského (foto Boodya)

  • Facebook
  • Twitter