Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Vysočina bude na Strahově bojovat o výhru nad Vyšehradem

/
/
/
641 ZobrazeníFotbalisté FC Vysočina Jihlava se po více než devíti letech představí na jednom z největších českých stadiónů na pražském Strahově. V sobotu 19. října od 10.15 se zde střetnou s pátým odlišným soupeřem. Po Slavii Praha, Zbrojovce Brno, Spartě B a Spartě Krč nastoupí proti nováčkovi druhé ligy – Slavoji Vyšehrad.

Vyšehrad na rozlehlém Strahově našel azyl, v němž vybojoval většinou ze svého dosavadního zisku. Z pěti duelů zde zvítězil ve třech – s Ústí nad Labem, Sokolovem a Varnsdorfem. Naopak tady nestačil na Duklu Praha a Třinec. Desátý bod, který po 11. druholigovém kole znamená 12. příčku tabulky, získal tým kouče Romana Veselého na půdě Líšně.

Oba celky na sebe narazily pouze jednou. V lednu 2016 se tak stalo v rámci zimní Tipsport ligy, jejíž skupina probíhala právě na vyšehradské umělce. Pod výhru v přípravě 0:2 se gólově podepsali debutant v jihlavském dresu Radek Voltr a v závěru druhé půle Matúš Marcin.

Vyšehradský kádr kombinuje talentované hostující hráče z prvoligových klubů, kvalitní zástupce střední generace i velmi zkušené exligové borce, kteří drží defenzivu Slavoje. Své o tom ví asistent trenéra Josef Mucha. „Je to tak. Vyšehrad disponuje velmi zkušenou obrannou řadou. Prezentuje se kombinačním stylem a dobrou ofenzívou, na čemž má velký podíl pohyblivá a kreativní pětičlenná záloha. Dobré výkony zde podávají Laňka, Verner, Drobílek i Pouček. Na hrotu si budeme muset dát pozor na jednoho z trojice Veselý, Mashike Sukisa a pětigólový mladík Čvančara, který však v uplynulých duelech nenastupoval.“

Máte za sebou reprezentační pauzu. Jak jste ji využili, splnila vaše představy? „V minulém týdnu jsme intenzivně potrénovali a věnovali jsme se hlavně silové složce a kondici s míčem. V tomto týdnu se už koncentrujeme na fotbalové věci,“ informoval Mucha.

Venku jste naposledy zvítězili 3. srpna v Třinci. Dočkají se fanoušci FCV v sobotu cenného tříbodového importu? Jaký herní projev by k němu mohl vést? „Nepochybně nás čeká těžký zápas. Vyšehrad je zvyklý na prostředí velkého strahovského stadiónu, je schopný zde sbírat body a má kvalitní mužstvo. Musíme být nebezpeční, více se tlačit do koncovky, být odvážnější, důraznější, silnější. Věřím, že se prosadíme naší kombinační hrou a o plný bodový zisk zabojujeme,“ zdůraznil asistent trenéra Radima Kučery.

Budete mít na Strahově k dispozici kompletní kádr? V jakém stavu se z reprezentačních srazů vrátili Smejkal, Svoboda a Fortelný? „Všichni tři se ve středu zapojili do tréninkového procesu. Možná vůbec poprvé v sezóně trénujeme kompletní a máme opravdu z čeho vybírat. Věříme, že budeme mít při tvorbě sestavy šťastnou ruku,“ řekl závěrem Josef Mucha.

  • Facebook
  • Twitter