Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Výlety s Panem Íčkem a šipkovaná lákají do Světlé nad Sázavou

/
/
/
924 ZobrazeníKulturní zařízení KyTICe ve Světlé nad Sázavou si na letošní letní měsíce připravilo hned dvě zajímavé hry. Hravá šipkovaná zaujme především menší děti a láká rodiče, aby ukázali dětem přírodu jako místo k velkému dobrodružství. Turistická hra Výlety s Panem Íčkem nabádá návštěvníky k prozkoumání Světelska a okolních měst hledáním indicií na turisticky zajímavých místech.

„My si jdeme vyzvednout mapku,“ slyší pracovníci Infocentra ve Světlé nad Sázavou už od začátku června od malých návštěvníků. Děti nadšeně přebírají startovací balíčky, ve kterých najdou potřeby na plnění úkolů na jednotlivých stanovištích. Trasa této hry je jasně daná šipkami na přiložené mapce a provede vás zámeckým parkem a částečně kolem řeky po cyklostezce. Každý účastník nemusí ukončit hru na nedaleké vyhlídce Skále, jak je uvedeno na vyznačené trase. Může si stanovit jiný cíl podle svých možností. To je Hravá šipkovaná, kterou si mohou zájemci užít do konce srpna.


A kdopak že to je ten Pan Íčko? „To je náš nový parťák, maskot,“ odpovídají pracovníci Infocentra. Jeho tělem i duší je zelené íčko. Pevný čtvercový základ nachází v knihovně a kultuře. Všude s sebou nosí kyticovou čepku a také svůj úsměv. Pan Íčko je sympaťák z rodiny KyTICe ze Světlé nad Sázavou. Pokud ho chtějí zájemci poznat více, mohou zajít do světelského Infocentra.
Polovina prázdnin je sice pryč, ale na cestování zbývá ještě spousta času. Co takhle vyrazit poznávat Světelsko a zároveň při tom něco vyhrát? Vydejte se na zajímavé poznávací výlety po nedalekém okolí. Zvládne je opravdu každý, jsou nenáročné a připravené tak, aby si kdokoliv, kdo se vydá na cestu, našel to své. Například pro děti tu jsou zastavení na hřištích a sportovištích. Půjdete i po stopách známých osobností nebo na místa spojená se sklářstvím. Výlety Pana Íčka vás provedou místy, kde jsou od 1. července umístěné indicie, které si zapisujete do herní karty. Nalezené indicie v podobě slov nebo pojmů pak pomohou uhodnout heslo. Herní karty se správně vyplněným heslem jsou jeden krát týdně zařazeny do slosování o ceny. Za odevzdanou vyplněnou kartu na vás čeká sladká odměna a pro každé dítě placka Pana Íčka.
Na tyto výlety můžete vyrazit nejen o prázdninách, ale i v dalších měsících. Některá místa na těchto výletech jsou navíc spojena s pověstmi, o kterých se v popisu tras dočtete. Jedná se o pověsti z knih Na Sázavě a Na Sázavě 2 od Eduarda Doubka. Knihy lze zapůjčit v knihovně ve Světlé a knihu Na Sázavě 2 můžete dokonce zakoupit přímo v Infocetru.
Vzhledem k probíhající rekonstrukci křižovatky na náměstí ve Světlé nad Sázavou, dbejte prosím, zvýšené opatrnosti při přesunu z náměstí směrem k zámku a zpět.

  • Facebook
  • Twitter