Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Vstupte do Víru na novou turistickou stezku

/
/
/
706 ZobrazeníV sobotu 29. června se oficiálně otevřela na Žďársku naučná stezka z Továrny na přehradu. Součástí upravené trasy je i odbočka na skalní vyhlídku Klubačice. Vírská stezka doplňuje už existující trasy spojující parkovací plochy v obci s přehradou.

Projekt se uskutečnil s přispěním participativního rozpočtu obce Vír. Pěší stezkou nově propojuje Vír se stejnojmennou přehradou. Trasu doplňují dva informační panely a lavičky. Tematické zaměření panelů vychází z daného místa a popisuje historii areálu továrny a stavby přehrady.

Nově upravená stezka navazuje na červenou turistickou značku od skalní vyhlídky Klubačice a Vírské skalky. Při plánování vycházek a výletů kolem Víru mají návštěvníci nyní více variant okruhů. Zcela zásadní je možnost bezproblémově zaparkovat v areálu Továrny kousek od turistického informačního centra. Z parkoviště stoupá značená stezka kolem komína směrem k rozcestí na hráz a na Klubačici. Stezku lze využít i při návratu z Jezerní via ferraty, což by mohlo odlehčit sestupové trase skrz obytnou zástavbu. U parkoviště postupně vzniká odpočinková zóna s lavičkami, zelení a v budoucnu i vodním prvkem a zajímavostmi pro děti.
Na realizaci se podílela firma Eko Vysočina, která panely vyráběla a osazovala v nepřístupném terénu, a firma Positive Power, která zajistila průchod areálem Továrny.

  • Facebook
  • Twitter