Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Slunohraní v proudu hudby už po dvanácté

/
/
/
168 ZobrazeníUž dvanáct let je Nové Město na Moravě domovem festivalu Slunohraní, který přináší hudební kurzy pro dospělé a také tři koncertní večery na nádvoří Horácké galerie. Slunohraní ukazuje hudbu klasickou, především tu komorní, ale i hudbu na pomezí žánrů, folkloru, world music, jazzu.

2. července, 20.00
Harafica

Cimbálová muzika z Uherskohradišťska nezůstává pouze u folkloru. Na koncertech doma i v zámoří sklízí úspěchy díky svému jedinečnému přednesu, prolínání hudebních žánrů a originální autorské tvorbě svých členů.

3. července, 20.00
Dorota Barová
Zpívající violoncellistka, držitelka ceny Anděl, známá hlavně z kapel Tara Fuki, Vertigo, Tugriki i z kapely Anety Langerové ukazuje na svých koncertech dokonalou harmonii a krásu svého nástroje a hlasu.
„Dorota Barová má cit pro míchání žánrů, ale její hlavní síla je zpěv nabitý emocemi,“ Jan Mazura, ČRo Vltava.

5. července, 20.00
Janáčkovo kvarteto, Letní orchestr

Poslední koncert festivalu bude oslavou české hudby. V podání Janáčkova kvarteta zazní, u příležitosti dvoustého výročí narození Bedřicha Smetany, jeho kvartet „Z mého života“, Letní orchestr, složený z účastníků hudebních workshopů, bude pod taktovkou Richarda Kružíka pokračovat sérií skladeb českých mistrů. Orchestr doprovodí také skladbu pro harfu.

Vstupenky si mohou zájemci rezervovat na www.slunohrani.cz, zakoupit si je ve festivalové kavárně před Horáckou galerií či před začátkem koncertu.

  • Facebook
  • Twitter