Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Vstupní halu dukovanské elektrárny zdobí autoportréty klientů Barevného světa

/
/
/
769 ZobrazeníDenní centrum Barevný svět a jeho klienti připravili výstavu obrazů s názvem Zrcadlení, která je nově instalovaná ve vstupní hale Jaderné elektrárny Dukovany a představuje soubor autoportrétů, které vznikaly v rámci terapeutických dílen denního stacionáře.

Vstupní prostor elektrárny Dukovany dlouhodobě zpříjemňují různé výstavy fotografií. Za posledních několik let se zde vystřídaly desítky známých i méně známých autorů fotografií, prezentují se ale také výtvarná díla klientů neziskových organizací.

Instalace výstavy

Do konce března bude možné na několika panelech ve vstupní hale dukovanské elektrárny shlédnout obrazy – autoportréty klientů Denního centra Barevný svět. Tato obecně prospěšná společnost se sídlem v Třebíči zajišťuje pomoc a podporu osobám se zdravotním postižením, zejména pak lidem s mentálním a kombinovaným postižením a nezapomíná ani na podporu jejich rodinám.

„Provozujeme textilní dílnu a obchůdek v Jaroměřicích nad Rokytnou, ale také dvě tréninkové kavárny v Jaroměřicích a v Hrotovicích,“ představuje aktivity centra ředitelka Petra Tučková.

„Naši klienti zde nachází uplatnění, mají možnost využívat služby, které odpovídají jejich skutečným potřebám a schopnostem a mohou tak maximálně naplnit svůj potenciál a směřovat k dosažení co nejvyšší míry samostatnosti,“ dodává ředitelka Petra Tučková.

Stacionář Barevný svět

Obrazy, které jsou instalované v Jaderné elektrárně Dukovany, vznikaly v rámci terapeutických dílen denního stacionáře. Arteterapie přináší klientům silné prožitky z výtvarného vyjádření. Téma autoportrétu navíc vybízí pojmout toto téma jako svoji introspekci, tvůrci mohou vložit do svého autoportrétu představy o sobě samém. Návštěvník výstavy se dozví, jak klient vidí sám sebe nebo jak si myslí, že ho vnímá jeho okolí, ale také jak by třeba sám chtěl, aby ho okolí vidělo. Každý umělec má svůj jedinečný rukopis a právě výtvarná díla osob s mentálním postižením bývají velice specifická a autonomní.

  • Facebook
  • Twitter