Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Vodní skauti z Přibyslavi vyráběli mýdla a ptačí budku

/
/
/
746 ZobrazeníVládní opatření z důvodu šíření virové nákazy zasáhly do všech oblastí, včetně skautských schůzek. Vedoucí ale pracují s dětmi i na dálku. A v první polovině května dostaly děti v Přibyslavi extra náročné úkoly.

„V první polovině května jsme se s dětmi stále ještě nemohli scházet na schůzkách, ani pořádat výpravy. Ale vymysleli jsme pro ně extra úkoly. Měly si za asistence rodičů vyrobit vlastní mýdlo a posledním úkolem na „dálku“ bylo obrousit a nabarvit ptačí budku, kterou jsme jim vyrobili. Tímto děkujeme rodině Kamarádové za finanční příspěvek na materiál,“ uvádí vedoucí vodních skautů Reneta Tvrdíková.
Vedoucí pracují s dětmi „na dálku“ po dobu zákazu provozování schůzek. Každý týden dostanou děti nějaké zadání, které jim vedoucí vozí na domácí adresu. „Děti nás každou sobotu vyhlížejí za oknem a vesele mávají, když vezeme další úkol. To je moc příjemné. Většinou dostaneme zaslanou fotku splněného úkolu emailem,“ pochvaluje si vedoucí Renata.
A tak od doby, kdy se děti nesmí vídat na svých sobotních schůzkách, s pomocí rodičů například pekli buchtu, šili brašnu do lesa, vymýšleli skautský erb, pomáhali rodičům v domácnosti a v květnu vyráběli mýdla a budky pro ptáčky.

  • Facebook
  • Twitter