Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Jihlava pomocí callcentra spojuje dobrovolníky s lidmi, kteří potřebují pomoc

/
/
/
785 ZobrazeníMísto Turistického informačního centra, jehož provoz je v současnosti nadbytečný, zřídil jihlavský magistrát callcentrum, které na dálku spojuje dobrovolníky s lidmi, kteří potřebují pomoct.

V uzavřené místnosti se dvěma telefony sedí dva pracovníci a spojují lidi, kteří bydlí blízko u sebe, aby se co nejvíce eliminovala pravděpodobnost ohrožení nákazou. Dobrovolníků se přihlásilo už třicet a těch, kteří pomoc potřebují je zatím jenom pět.

„Máme mapu, ve které vidíme dobrovolníky i lidi, kteří potřebují pomoc. Podle požadavku vždy vybereme dobrovolníka, který bydlí nejblíže a ten dostane přesný pokyn k úkolu a místo jeho splnění, tedy adresu potřebného,“ uvedla jedna z pracovnic dobrovolnického call centra.

Vše přitom spadá pod dobrovolnický zákon, v rámci kterého má město podepsanou smlouvu s Oblastní charitou Jihlava a poté uzavírá ještě krátkodobé dobrovolnické smlouvy s lidmi, kteří pomoc nabízejí. Spojení dvou lidí tedy předchází cesta na magistrát pro průkaz a podepsat smlouvu.

Dobrovolníky lze rozeznat pomocí dobrovolnického průkazu s kulatým razítkem.

Nedostatek roušek

„Nejen v Jihlavě, ale v celé České republice je veliký problém sehnat roušky, tedy jednu z nejdůležitějších ochranných pomůcek proti šíření nákazy. Sháníme tedy i dobrovolníky, kteří nemusí nikam chodit, jen nám ušijí roušky. Dobrovolníci sice většinou své roušky mají, ale není od věci jim raději rovnou při podepsání smlouvy jednu nabídnout. A pokud už svoji má, může ji minimálně dát například tomu člověku, kterému zrovna pomáhá,“ uvedla primátorka města Karolína Koubová a doplnila, že město v současné době jedná ohledně ušití roušek také s místní textilní výrobnou Modeta.

Ruku k dílu přidávají také dobrovolníci zapsaní pod Oblastní charitou Jihlava. Ti se už nyní starají o nemocné či dříve zapsané seniory, a to nejen v Jihlavě, ale i v okolních vesnicích. „Pokud bude potřeba více dobrovolníků, můžeme výzvu propagovat i přes vlastní informační kanály. Můžeme touto pomocí pověřit také své stávající pracovníky. Nebojte se proto o pomoc požádat, vlna solidarity je opravdu vysoká a jistě všem vyhovíme,“ uvedl Roman Mezlík, koordinátor dobrovolníků Oblastní charity Jihlava.

Kontakty na dobrovolnické callcentrum

Potřebuji pomoc:
Volejte na 565 591 830, pište na pozadavky.pomoci@jihlava-city.cz nebo se zaregistrujte pomocí tohoto formuláře.

Nabízím pomoc:
Volejte na 565 591 847, pište na nabidky.pomoci@jihlava-city.cz nebo se zaregistrujte pomocí tohoto formuláře.

  • Facebook
  • Twitter