Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Vírské přehradě chyběly tři metry do horních přepadů

/
/
/
1298 ZobrazeníVydatné deště spojené s oteplení a táním sněhu zaplnily Vírskou přehradu na Bystřicku na 88 %. Hladina sahala do výšky 60 metrů a do horních přepadů tak chybělo něco málo kolem tří metrů.

Díky pravidelnému upouštění vody a výraznému poklesu teplot, se ale tato velkolepá vodní podívaná prozatím nekoná. I přesto se do Víru vypravilo několik turistů, které zajímá pohled na zaplněnou přehradu. Cesta do Víru ale nemusí končit jen procházkou po hrázi. Na dohled před přehradou v obci Vír je možná navštívit Ledovou stěnu Vír, kde teď díky teplotám pod nulou mohou znovu namrazovat a vytvářet tak další vrstvu ledu pro ledolezení. Pokud ale patříte mezi ty, kterým nevadí delší procházka, je možné dojít po pravém břehu až na vyhlídku, odkud je vidět známá Chudobínská borovice. Cesta se dá zvládnout bez problému i s kočárkem, a na vyhlídku se dá dojít přibližně za hodinu.

  • Facebook
  • Twitter