Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Víkend na Vysočině ve znamení havárií, některé zavinil alkohol

/
/
/
688 ZobrazeníPolicisté zaznamenali o víkendu na silnicích Vysočiny několik nehod, dvě z nich na Havlíčkobrodsku zavinili řidiči, kteří usedli za volant pod vlivem alkoholu a havarovali, další se nevěnovali řízení nebo podcenili svoje schopnosti.

V sobotu 24. srpna kolem půlnoci se stala nehoda na silnici třetí třídy číslo 34527 mezi Dolním Sokolovcem a Chotěboří na Havlíčkobrodsku. „Dvaatřicetiletý řidič osobního vozu Škoda Fabia jedoucí ve směru od Dolního Sokolovce nepřizpůsobil rychlost jízdy a v pravotočivé zatáčce přejel do protisměru. Po vyjetí ze zatáčky se vrátil s vozem zpět do pravého jízdního pruhu, kde dostal smyk a přejel do levého silničního příkopu a narazil do vzrostlého jehličnatého stromu.
Řidič nebyl za jízdy připoután bezpečnostním pásem a není držitelem příslušného řidičského oprávnění. Policisté dechovou zkouškou odhalili 2,31 promile alkoholu v dechu, opakovaná zkouška ukázala 2,21 promile. Při dopravní nehodě se řidič lehce zranil,“ uvedla Dana Čírtková, tisková mluvčí krajských policistů na Vysočině s tím, že dvaatřicetiletý řidič osobního vozidla je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

V sobotu kolem půl páté odpoledne vyjížděli havlíčkobrodští policisté k dopravní nehodě na parkovišti u zimního stadionu v Havlíčkově Brodě. „Řidička vozu Hyundai couvala z parkovacího stání a přejela celé parkoviště, následně vyjela na vyvýšený obrubník a zadní částí svého auta narazila do stromu. U řidičky policisté dechovou zkouškou naměřili 2,65 promile alkoholu v dechu, druhá dechová zkouška ukázala 2,80 promile,“ dodala tisková mluvčí.
Při dopravní nehodě vznikla hmotná škoda na voze ve výši 50 000 korun. Řidičce policisté na místě zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu. Vzhledem k tomu, že by žena mohla chtít znovu usednout za volant, na auto byl namontován technický prostředek k zabránění odjezdu. Osmapadesátiletí řidička je podezřelá ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

V sobotu kolem půl třetí odpoledne havaroval na silnici I/19 na Pelhřimovsku devatenáctiletý řidič osobního auta Škoda Octavia, který projížděl Obrataní směrem od Kamene. „Plně se nevěnoval řízení vozu a přejel do protisměru, kde se čelně střetl s osobním vozem Rimor Seal, od něhož se odrazil a vyjel vpravo mimo komunikaci do silničního příkopu a následně do oplocení zahrady, které poškodil.
Při dopravní nehodě se lehce zranil řidiče z vozu Škoda Octavia a dva spolucestující z druhého auta, které zdravotníci převezli do Nemocnice v Pelhřimově,“ doplnila Dana Čírtková. Dechová zkouška alkohol nepotvrdila, hmotná škoda činí 400 000 korun.

Ke třem nehodám vyjížděli policisté už v pátek 23. srpna, nejprve kolem půl osmé ráno do Želetavy na silnici I/38. „Padesátiletý řidič projížděl s osobním vozem Citroen Berlingo s přívěsem po silnici ve směru od Moravských Budějovic na Jihlavu. Na přímém úseku silnice se plně nevěnoval řízení a vyjel vpravo mimo komunikaci, kde v silničním příkopu narazil do odvodňovacího zařízení a poté havaroval v poli.
Při dopravní nehodě se zranili dva spolucestující, které zdravotníci převezli k ošetření do zdravotnického zařízení. Škoda dosáhla 52 000 korun.

Druhá havárie se v pátek stala půl hodiny před polednem na Žďársku. „Šestadvacetiletý řidič motocyklu Honda jel po silnici II/385 ve směru od Stříteže směrem k Olší. Při jízdě do levotočivé zatáčky ve stoupání nepřizpůsobil rychlost jízdy a na suché komunikace dostal smyk, který nezvládl. Vyjel vpravo mimo komunikaci, kde skončil na kraji lesa.
Při dopravní nehodě se lehce zranil motocyklista, jehož zdravotníci převezli k ošetření do nemocnice v Novém Městě na Moravě,“ uzavřela tisková mluvčí. Na motocyklu Honda vznikla hmotná škoda ve výši zhruba 40 000 korun.

Okolo šestnácté hodiny havarovala ve Smrčenské ulici v Jihlavě dvacetiletá řidička osobního auta Opel Insignia, která jela na Smrčnou a plně se nevěnovala řízení. „Vyjela vpravo mimo komunikaci, kde narazila do sloupu telefonního vedení, od kterého se odrazila zpět vlevo do protisměru, kde následně havarovala mimo silnici.
Při dopravní nehodě si řidička způsobila zranění, se kterým ji zdravotníci převezli na ošetření do Nemocnice Jihlava. Hmotná škoda dosáhla 310 000 korun.
Dechová zkouška u všech tří pátečních nehod byla negativní.

  • Facebook
  • Twitter