Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Velký úspěch mladé šachistky z Vysočiny

/
/
/
1385 ZobrazeníNa konci června proběhlo v Koutech nad Desnou Mistrovství ČR mládeže. Krásného výsledku dosáhla mladičká Lucie Rybáčková z oddílu Gambit Jihlava, která se stala Mistryní ČR v kategorii dívek do 12 let. Sama hráčka se s námi podělila o dojmy a fotografie z turnaje.

„Mistrovství se konalo v hotelu Dlouhé Stráně v Koutech nad Desnou, kde jsme byli také s mamkou a bratrem Martinem ubytováni. Já soutěžila v kategorii D12, Martin hrál OPEN,“ uvedla Lucie Rybáčková, která tady vloni skončila šestá, takže doufala, že letos bude minimálně na stejném místě.

 1. kolo – Valentýna Svačinová (FIDE ELO 0)
  „První partie se začala dobře vyvíjet, ale pak jsem udělala pár nepřesných tahů a dostala se do špatné pozice, nad kterou jsem přemýšlela snad 40 minut. Stejně jsem se ale rozhodla špatně. Nakonec mě „zachránila“ soupeřka, která sama udělala chybu,“ dodává mladá šachistka.
 2. kolo – Ludmila Lacková (FIDE ELO 1013)
  „Ve střední hře jsem získala pěšce a dostala se do koncovky, kde soupeřka udělala chybu a ztratila věž,“ přiblížila další duel Lucie Rybáčková.
 3. kolo – Lenka Mikešová (FIDE ELO 1010)
  „Tato partie se mi líbí. Potrestala jsem soupeřku za její chyby, hrozila jsem jí různými maty. I když ty hrozby všechny viděla, měla to celou dobu prohrané a vzdala se v situaci, když by mi musela dát dámu, nebo by nedokázala zabránit matu,“ pochvaluje si jihlavská hráčka.
 4. kolo – Amálie Zádrapová (FIDE ELO 1471)
  „Za tuto partii nejsem pyšná, pozice byla vyrovnaná, ale pak jsem udělala chybu. Protihráčka ji naštěstí nepotrestala, a tak jsem přešla do vcelku vyhrané koncovky, ale to jsem neviděla a nabídla jí remízu. Jsme si kvit, obě jsme to měly jednou vyhrané….“
 5. kolo – Tereza Horková (FIDE ELO 1230)
  „Soupeřka udělala hrubou chybu, a tak jsem jí vzala věž. Partie pak už dlouho netrvala, brzy následoval dvoutahový mat.“
 6. kolo – Linda Slívová (FIDE ELO 1150)
  „V dlouhé partii se mi povedlo získat figuru. V koncovce pak nedokázala protihráčka zabránit matu.“
 7. kolo– Beáta Březíková (FIDE ELO 1219)
  „S touto partií jsem spokojená. Hrála jsem černými Dračí variantu Sicilské obrany a v zahájení obětovala pěšce. V průběhu partie jsem vytvořila několik hrozeb, které soupeřka včas neodhalila. V 25. tahu ztrácela tolik materiálu, že se vzdala.“
 8. kolo – Viktorie Buchtová (FIDE ELO 1432)
  „Od začátku jsem měla výhodu, jenže se soupeřka po pár tazích rozehrála. Ve střední hře jsem získala pěšce a přešla do koncovky, kterou jsem vyhrála.“
 9. kolo – Kristýna Dorazilová (FIDE ELO 0)
  „Tento zápas se mi vůbec nepovedl, měla jsem sice dobrou hru, ale soupeřka otevřela c-sloupec, vyměnila mi dámy a přešla do vyhrané koncovky. Chtěla bych poděkovat trenérovi Davidu Brychtovi za přípravu, rozbory a dobré rady,“ uzavírá Lucie Rybáčková.
 • Facebook
 • Twitter