Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

V úterý se otevřel Jarní zahrádkářský jarmark v Novém Veselí

/
/
/
1415 ZobrazeníV úterý 14. dubna se v Novém Veselí na Žďársku otevřel Jarní zahrádkářský jarmark. Zájemci si tu mohou nakoupit nejen samozavlažovací a běžné květináče i truhlíky, ale také květiny, byliny, semena a hnojiva. Venkovní prodej zajišťuje ve svém sídle společnost Plastia, česká rodinná firma vyrábějící potřeby pro domov i zahradu.

Organizátoři počítají s dodržováním bezpečnostních opatření. Budou dbát na to, aby všichni nosili roušky a počet zákazníků v prodejním stanu nepřesahoval šest osob. Na místě také bude k dispozici dezinfekce. „Jarní zahrádkářský jarmark pořádáme už podevatenácté, vždy se těšil veliké oblibě. Lidé se na něj sjížděli z dalekého okolí,“ řekla Lenka Novotná, jednatelka společnosti Plastia. „Věříme, že i v této těžké době, jarmark zákazníci uvítají. Určitě je bezpečnější i příjemnější nakoupit truhlíky přímo od výrobce a venku než v uzavřených halách,“ dodala Lenka Novotná.

Ukončení Jarního zahrádkářského jarmarku plánuje Plastia až na konce května. V pracovní dny bude provozní doba od 9.00 do 17.30, o sobotách od 8.00 do 11.30, na státní svátky bude zavřeno.

Novinkou letošní sezóny, kterou Plastia nabízí a bude možné ji na jarmarku zakoupit, je například závěsný samozavlažovací květináč BERBERIS. Jeho podobu má na svědomí dvojice mladých českých designérů ze studia WRKS a vznikla ve spolupráci s profesionálními zahradníky. Zákazníci si mohou vybrat z pěti barevných variant – modré s bílou, terakoty s béžovou, bílé se zelenou a šedé se zelenou nebo béžovou – a dvou velikostí nádoby, s průměrem 26 nebo 30 cm. Odnímatelný závěsný pásek v šedé barvě umožní závěs o výšce 90 cm. V rodině BERBERIS najdete kromě této novinky také menší i velkoobjemové samozavlažovací truhlíky, které se pyšní řadou vychytávek.

  • Facebook
  • Twitter