Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

V úterý by podle meteorologů měl na silnicích Vysočiny komplikovat dopravu sníh

/
/
/
361 ZobrazeníPodle varování Českého hydrometeorologického ústavu by měl celou Vysočinu v úterý 6. prosince v době od půlnoci až do odpoledne postupně znovu pokrýt sníh podobně jako v pátek 2. prosince, kdy sněžení zasáhlo celý kraj. Řidiči by tedy měli počítat se změnou povrchu silnic.

V pátek se první sněhové vločky snesly na vozovky na Třebíčsku před 15.00 a postupně se sníh objevil ve všech oblastech kraje. Na vývoj meteorologické situace reagovali silničáři v souladu s plánem zimní údržby a nasadili odpovídající techniku. Ta do páteční půlnoci při posypu najela na dálnici a silnicích prvních tříd na tři tisíce kilometrů, během nichž bylo spotřebovala přes 300 tun soli a 80 000 litrů solanky NaCl. Nejvíce kilometrů tentokrát najela technika na Havlíčkobrodsku (371 km), nejvíce se sypalo na Žďársku, kde bylo na vozovky aplikováno 60 tun soli a 16 226 litrů solanky NaCl. Podobnou situaci lze očekávat také během úterka.

  • Facebook
  • Twitter