Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

V novoměstské nemocnici je druhý nakažený zdravotník

/
/
/
930 ZobrazeníVýsledky testů na Covid-19 průběžně prováděných u zaměstnanců novoměstské nemocnice prokázaly druhého pozitivního zdravotnického pracovníka. Jedná se o osobu, která byla v kontaktu s první pozitivní zdravotní sestrou při jízdě autem do zaměstnání.

Tento druhý nemocný zdravotník je od úterý v přísné dvoutýdenní domácí karanténě, nevykazuje žádné příznaky onemocnění.
Druhá osoba s onemocněním Covid-19 pracuje na interní JIP. Tam platí přísná hygienická opatření i za normálního provozu, personál standardně používá ochranné pomůcky, riziko přenosu na pacienta i mezi zaměstnanci je minimální. V současné době je JIP uzavřena, byla provedena dezinfekce. Jsou zavedena přísná režimová opatření, je zvýšený hygienický režim celého oddělení v podobě opakované dezinfekce všech ploch a je zakázán vstup ostatnímu obslužnému personálu.
Pouze jeden pacient hospitalizovaný na interní JIP přišel s druhou pozitivně testovanou osobou do kontaktu, byl přeložen na chirurgickou JIP do samostatného, odděleného boxu, aby mohla být interní JIP opakovaně dezinfikována. Nejpozději v sobotu dopoledne bude připravena přijímat pacienty v normálním režimu. Na interní JIP slouží dvě směny, které nepřijdou do vzájemného kontaktu.
Krajská hygienická stanice se sídlem v Jihlavě určila pořadí testů zaměstnanců a také pacientů. V domácí karanténě je sedm lidí z personálu.

  • Facebook
  • Twitter