Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Srážka kamionu a vlaku ve Ždírci nad Doubravou

/
/
/
1267 ZobrazeníV pátek 27. března okolo sedmé hodiny ranní došlo na železničním přejezdu ve Ždírci nad Doubravou ke střetu kamionu s osobním vlakem. Ve vlaku cestovali v době nehody čtyři cestující.

Nikdo z cestujících se nezranil, lehké zranění utrpěla průvodčí z vlaku a středně těžké zranění řidič kamionu, kterého z místa transportovali zdravotníci do nemocnice. „U dopravní nehody zasahovaly dnes ráno dvě pozemní posádky ZZS KV a vrtulník LZS. V péči zdravotníků skončil řidič kamionu, který byl se středně těžkým zraněním letecky transportován do Fakultní nemocnice Hradec Králové. Ve vlaku se lehce zranila jedna osoba, kterou záchranáři převezli k dovyšetření na urgentní příjem Nemocnice Havlíčkův Brod,“ přiblížil Petr Janáček, tiskový mluvčí Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina.
„Provoz na trati byl zcela zastaven. Policisté při prvotním ohledání a šetření na místě zjistili, že vlak jel směrem Hlinsko – Chotěboř. Jednalo se o osobní vlak se dvěma vagony. Jeden vagon vykolejil. Kamion zůstal po nárazu na železničním svršku. Řidič kamionu zřejmě přehlédl výstražné světelné zařízení na železničním přejezdu a vjel na koleje v době, kdy tudy projížděl vlak,“ popsala Dana Čírtková, tisková mluvčí krajských policistů na Vysočině, s tím, že škodu předběžně odhadli policisté na 1 500 000 korun. Provoz na hlavních silničních tazích tato nehoda nijak neovlivnila, neboť se stala na přejezdu, který leží na místní a účelové komunikaci. Další okolnosti nehody šetří policisté z dopravního inspektorátu Havlíčkův Brod.

Místo nehody, foto: Policie ČR

  • Facebook
  • Twitter