Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

V listopadu proběhne na Pelhřimovsku nárazová odorizace plynu. Pomůže lépe odhalit poruchy rozvodů

/
/
/
1017 ZobrazeníOd pondělí 18. listopadu do pátku 22. listopadu proběhne na Pelhřimovsku nárazová odorizace plynu, jejímž cílem je lepší diagnostika poruch a netěsností v plynových rozvodech. Zákazníci v těchto dnech o dodávky plynu nepřijdou, musejí ale počítat s jeho větším zápachem.

Nárazová odorizace se provádí pravidelně a přispívá k větší bezpečnosti celé plynové distribuční soustavy.
Zemní plyn je bez zápachu, proto se odorizuje. Po dobu nárazové odorizace se do výstupu zemního plynu z předávací stanice přidává merkaptan, který díky své zapáchavosti umožní zjistit případné úniky a netěsnosti plynárenského zařízení. Letos na podzim se uskuteční na distribučním území společnosti E.ON nárazová odorizace v termínu od pondělí 18. listopadu od 8.00 do pátku 22. listopadu do 8.00. Termín je přitom pro všechny distributory na území České republiky stejný, aby bylo možné zkontrolovat celou distribuční soustavu najednou.
Akce má velký význam z hlediska bezpečnosti celé plynové distribuční soustavy. „Pravidelná odorizace zvyšuje bezpečnost dodávek plynu, protože jednoduše a efektivně pomáhá najít místa, kde plyn uniká. Pokud klienti únik plynu zaregistrují, prosíme je, aby zavolali na poruchovou službu na telefonní číslo 1239,“ sdělil Jan Chromý, vedoucí dispečinku společnosti E.ON v Českých Budějovicích.
Dodávky plynu nebudou během akce nijak omezeny. Lidé ovšem musejí počítat s jeho větším zápachem. Zákazníci však mohou tuto zkoušku plynových rozvodů využít také k odhalení menších úniků a netěsností v samotných domácnostech.

  • Facebook
  • Twitter