Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Tradiční trh řemesel v Havlíčkově Brodě

/
/
/
1570 ZobrazeníOd ranních hodin začalo být na náměstí v Havlíčkově Brodě v neděli 17. listopadu trochu těsno. Začal totiž tradiční trh řemesel. Na své si přišli všichni zájemci dobrého jídla, teplého pití ale také kvalitní muziky.

Stánky s nejrůznější tématikou, od keramiky přes vánoční ozdoby až po dětské oblečení, doplňoval sortiment s jídlem. Stánky s kávou a svařákem navštívil v tomhle chladném počasí snad každý zmrzlý návštěvník. K tomu do druhé ruky frgál z Valašska nebo bramborák a pohodové odpoledne je postaráno. Mnozí už dnes chtěli nakoupit vánoční dárky a podle plných tašek některých zákazníků, se to také povedlo. „Já nemám ráda nákupy ve stresu a spěchu, co půjde nakoupím dneska a do vánoc mám klid,“ ukazuje paní Němečková z Havlíčkova Brodu zabalené keramické svítidlo.
O hudební kulisu se postaralo hned několik vystupujících. V 8.00 jako první rozezněla své nástroje skupina Pekel. Po nich na pódiu vystoupila country kapela Fernet ze Světlé nad Sázavou, která už patří mezi velmi oblíbené a vyhledávané vystupující. Ostatně to dokazovala i hojná účast posluchačů. V 10:30 přijel do Havlíčkova Brodu všechny pobavit mladý písničkář Tomáš Horák, který často vystupuje se svým kolegou Pokáčem. Svým osobitým humorem si okamžitě podmanil všechny, kteří na jeho vystoupení přišli. Odpoledne patřilo Cimbálové muzice Zádruha a po třetí hodině pódium pomyslně uzavíral smíšený pěvecký sbor Jasoň.
Kromě klasických stánků, tu byl ale také jeden velmi speciální. Kočičí útulek Mikeš z Havlíčkova Brodu tu také prodával. Ať už si zájemci koupili kalendář, látkovou tašku, nebo nějakou drobnost, výtěžek z prodeje půjde na podporu koček z útulku.

  • Facebook
  • Twitter