Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

V Humpolci začne stavba komunitního centra

/
/
/
1040 ZobrazeníJak bude vypadat nové polyfunkční komunitní centrum, které začne v květnu letošního roku vznikat na místě současné budovy u kina na Havlíčkově náměstí v Humpolci, se ve středu 27. března podrobněji dozvěděli ti, kteří dorazili na veřejnou prezentaci se zástupci města i s autory architektonického řešení a projektu.

Součástí besedy byla také prohlídka prostor a přiblížení, jak se po kompletní rekonstrukci promění. Centrum bude po opravě sloužit humpoleckým spolkům a kulturním i společenským akcím komornějšího charakteru. Stavební práce skončí na podzim příštího roku.

Potřebu vybudovat ve městě chybějící zázemí a sál pro pořádání akcí klubového typu vyslovila komise školství, kultury a sportu, jež je poradním orgánem rady města, v roce 2015. „O rok později představil Ing. arch. Martin Franěk z jihlavského Atelieru Penta architektonické řešení přestavby budovy u kina na Havlíčkově náměstí na polyfunkční komunitní centrum. V roce 2017 pak vznikl projekt rekonstrukce, jehož autorem je Ing. Miloslav Beran. Tehdejší radní i zastupitelé města se záměrem souhlasili,“ připomněla místostarostka Humpolce Alena Kukrechtová. Veřejnou soutěž na zhotovitele stavby vyhrála humpolecká firma Status Stavební, a. s.

Oprava objektu o třech nadzemních podlažích bude vzhledem k rozsahu prací časově náročnější. Stavební práce budou hotové na podzim příštího roku, přičemž je předpoklad, že ladění interiérů související s instalací nábytku a vybavení skončí se začátkem roku 2021. Po dobu rekonstrukce nebude pro chodce na Havlíčkově náměstí platit žádné výrazné omezení. Návštěvníci kina ale letos musí počítat s dvouměsíční pauzou během letních prázdnin, kdy je třeba promítání kvůli opravám přerušit. „Práce zahrnují přestavbu vnitřních prostor, nový plášť, novou střechu a zajištění bezbariérového přístupu,“ zkonkretizoval humpolecký místostarosta Vlastimil Brukner. Jak na veřejné prezentaci zmínil architekt Martin Franěk, při návrhu nového vzhledu budovy myslel také na to, aby opravený objekt vzhledově ladil k již opraveným stavbám v bezprostředním okolí a aby zároveň lákal kolemjdoucí k zastavení nebo i posezení v sousedním veřejném prostoru.

Nové polyfunkční komunitní centrum bude sloužit aktivitám humpoleckých spolků, které tyto prostory dosud využívaly. Zázemí tam najdou i sociální služby či další zájemci o kulturní nebo společenské vyžití. „Účastníci veřejné prezentace měli možnost prohlídky stávajících prostor s inženýrem Miloslavem Beranem, který jim přímo na místě přiblížil ty nejzásadnější změny. Co se týče samotného vybavení centra, budeme jej po stavebních úpravách ve spolupráci s Městským kulturním a informačním střediskem podle potřeby doplňovat tak, aby zde vzniklo funkční a reprezentativní zázemí pro kulturní a společenskou činnost,“ podotkl starosta Humpolce Karel Kratochvíl. V budově vznikne také sál s maximální kapacitou sto deset diváků, kde bude možnost pořádat koncerty, divadla, přednášky i besedy.

Projektant Miloslav Beran zároveň vysvětlil, jak bude z hlediska akustiky možné, aby se v novém centru souběžně konalo více aktivit. „Část stěn bude mít akustický podklad a počítáme i s úpravou skladby podlah, aby se uživatelé centra navzájem nerušili,“ odpověděl na dotaz z řad účastníků prohlídky prostor. I v této souvislosti je v plánu také koordinace souběhu akcí.

Stavba polyfunkčního komunitního centra je v pořadí druhou největší investicí pro letošní rok. Rozpočet počítá s částkou dvacet milionů korun, přičemž v roce 2020, kdy budou práce pokračovat, se předpokládá s částkou deset milionů korun. „Máme podanou žádost o dotaci, která může činit až sedm milionů korun. Zatím vyčkáváme, zda uspějeme,“ doplnila Alena Kukrechtová.  

  • Facebook
  • Twitter